Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Львів’янка стане дириґенткою найпрестижнішого фестивалю

Автор:

|

Жовтень 20, 2020

|

Рубрика:

Львів’янка стане дириґенткою найпрестижнішого фестивалю
Оксана Линів

Львів’янка Оксана Линів стане першою жінкою-дириґенткою найбільш престижного оперного фестивалю світу у німецькому Байройті за 145 років його існування. Вона дириґуватиме новою постановкою «Летючого голландця» на відкритті фестивалю 2021-го.
Те, що у Байройті вперше дириґуватиме жінка, стало відомо ще на початку минулого сезону, 2019 року, проте її ім’я керівниця фестивалю Катріна Ваґнер тримала в таємниці. І лише тепер офіційно анонсували участь Оксани Линів.
Вона — українська дириґентка родом із Бродів Львівської області. Випускниця Львівського музичного училища ім. Станіслава Людкевича та Львівської державної музичної академії ім. Миколи Лисенка. Перша жінка — головна дириґентка філармонійного оркестру в Ґраці (Австрія), засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, засновниця та головна дириґентка Молодіжного симфонічного оркестру України YsOU.
Байройтський фестиваль — щорічний оперний фестиваль, на якому представлені вистави опер Ріхарда Ваґнера. Німецький композитор заснував його 1876 року, а після його смерті фестиваль проводять під керівництвом родини композитора. Захід проводять у театрі, який спеціально для нього спроєктували та збудували під орудою самого Ваґнера. Придбати квитки на Байройтський фестиваль дуже складно, оскільки попит значно перевищує пропозицію (приблизно пів мільйона охочих на 58 тис. квитків). Цього року фестиваль не проводили через пандемію коронавірусу.
Як повідомляв «Міст», Оксана Линів розповідала, що без музики жити не зможе.

Ганна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply