Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Львів став містом літератури ЮНЕСКО

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Львів став містом літератури ЮНЕСКО
То є Львів

То є Львів

Стали відомі офіційні результати відбору до програми «Місто літератури ЮНЕСКО». Цей почесний статус отримає галицька столиця. Статус міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, а також популяризацію українських культурних набутків у світі.
Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали 2013 року, була відхилена. Тоді основним зауваженням було те, що у Львові бракує літературних заходів. Заявку на вступ подавали Львівська міська рада (ЛМР) та Інститут міста спільно з діячами культури та громадськістю. Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента мали підтримати міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО». Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн і Краків.
«Ні, ми не отримаємо грошей за цей статус. Але це — визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь у програмі Creative Cities», — прокоментувала рішення Богдана Брилинська з управління культури ЛМР.
Чиновниця зазначила, що одним із перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців. «Це звання до чогось зобов’язує. Ставши містом літератури, Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, котрі цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на мапі їхніх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя та творчість пов’язані зі Львовом», — розповіла Олександра Коваль, президент «Форум видавців».
«Тепер мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим мистецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», — каже п. Брилинська.
«Місто літератури ЮНЕСКО» — проект у рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено 2004-го. Мережа креативних міст містить 116 членів. Метою програми є сприяння соціальному, економічному та культурному розвитку міст.

Катерина Сліпченко, Ольга Перехрест, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply