Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Квітка Цісик стала лавреаткою премії «Рапсодія»

Автор:

|

Березень 22, 2021

|

Рубрика:

Квітка Цісик стала лавреаткою премії «Рапсодія»
Квітка Цісик

Американська співачка українського походження Квітка Цісик посмертно стала лавреаткою цьогорічної Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Лисенка «Рапсодія» — за видатний внесок в українське та світове мистецтво. Імена переможців назвали Міжнародна літературно-мистецька академія України, Міжнародний артцентр Klas’s Arts Center San Francisco (США) та Міжнародна академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина).
Також цьогорічними лавреатами почесної нагороди стали: народний артист України Олександр Василенко (м. Київ) — за видатну творчу діяльність європейського і світового рівня та великий внесок у розвиток сучасної української пісні; народний артист України, художній керівник і головний дириґент Академічної народної хорової капели «Почайна» НАУКМА Олександр Жигун (м. Київ) — за створення, концертне виконання і запис програми української класичної музики «Шевченківські кантати» за творами Миколи Лисенка, Левка Ревуцького, Михайла Вериківського та Кирила Стеценка (кантати «Б’ють пороги», «Радуйся, ниво неполитая», «Хустина», «Гайдамаки», «Шевченкові»); заслужений артист України, поет, композитор, співак Ярослав Музика (м. Львів) — за студійні альбоми «Інструментальна палітра музики», «Інструментальні мелодії» та вагомий внесок у розвиток українського мистецтва; заслужений артист естрадного мистецтва України, композитор, співак Віктор Гембара (м. Львів) — за плідну музично-пісенну творчість та популяризацію української пісні; дует «Крила» — Валентина та Володимир Олійники (Полтавська обл.) — за велику творчу роботу зі збагачення духовної скарбниці українського народу; музикант, аранжувальник Олег Шеременко (м. Полтава) — за активну концертну діяльність та популяризацію української пісні.
«Гітами року» стали пісні Сергія Дзюби (слова) і Ярослава Музики (музика): «Твоїх очей барвінки» (виконує Ярослав Музика) та «Пісня про Чернігів» (співавтор слів — Олена Терещенко, виконує Віктор Гембара). У номінації «Музичний твір року» відзначили сценічну кантату для сопрано, тенора, флейти і фортепіано «Крила Сімаргла», яку заслужений діяч мистецтв України, композитор Олександр Яковчук створив на вірші Тетяни та Сергія Дзюби (тривалість звучання кантати — близько 30 хвилин). Голова міжнародного журі Юлія Раденко — заслужена артистка України, режисер, доцент кафедри кіно-, телемистецтва КНУКіМ.
Нагадаємо, що батько Квітки Цісик (повне ім’я Квітослава-Орися Цісик) родом з-під Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. 1944 року з сім’єю, втікаючи від наступу Червоної армії, опинився в таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт, після чого еміґрував до США. Сама співачка з дитинства навчалася грі на скрипці, а 1974-го закінчила консерваторію у Нью-Йорку. 1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти осяюєш моє життя», а пісня до фільму у виконанні Кейсі отримала «Оскара».
Однак, слава дісталася іншій співачці Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження. Десять років Квітка Цісик була брендовим голосом автомобільної компанії Ford. За допомогою голосу українки свій імідж покращували корпорації Pepsi-Cola, Coca-Cola, American Airlines, Burger King та інші. А український кінорежисер і сценарист Тарас Ткаченко зараз знімає фільм про неї під назвою «Квітка».
Як повідомляв «Міст», Квітка Цісик навіть після смерті рятує жінок України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply