Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Копію завіси львівської опери продали на аукціоні

Автор:

|

Грудень 14, 2020

|

Рубрика:

Копію завіси львівської опери продали на аукціоні
Так виглядає Парнас

Копію завіси «Парнас» Генрика Семирадського продали на всесвітньо відомому аукціоні Sotheby’s за 680 тис. GBP. Розмір оригіналу картини становить 6 х 9 м. Її зменшена копія, яку виставили на аукціон, має розмір 91 х 147 см. Художник створив її після написання повнорозмірної композиції методом фоторепродукції.
Досі цю картину більш, ніж століття зберігали в родині, яка придбала копію «Парнасу» у самого художника. Полотно жодного разу не експонували. А оригінал картини вже понад 100 років зберігають у Львівській національній опері. Її розміри — 6 х 9 м. Зменшена копія, яку і виставили на аукціон уперше, художник створив уже після написання повнорозмірної картини. Композиція — майже точна репродукція першої версії, й є унікальним прикладом використання художником фототехніки під час виконання своїх робіт. Виконана олією на полотні. Хто купив копію львівської завіси, невідомо, аукціон залишив у таємниці.
Генрик Семирадський малював завісу на замовлення архітектора Горголевського саме для львівського театру, коли проживав в Італії. Однак на відкриття нової будівлі 4 жовтня 1900-го робота не потрапила, затримавшись на виставках у Римі та Варшаві. З монументальним полотном «Парнас» глядачі познайомилися 13 січня 1901 року. Відтоді унікальний витвір доповнює золотий інтер’єр зали Львівської опери.
Як повідомляв «Міст», раніше на аукціоні продали батьківську хату Дональда Трампа.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply