Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Коли баба Яга добра. Про книжку Лесі Кічури

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Коли баба Яга добра. Про книжку Лесі Кічури

Леся Кічура

Якщо маєте ідею і вогник в очах — все вийде. У цьому переконалася журналіст, викладач і казкарка Леся Кічура, коли готувала власну книгу «Добрі мамині казки», яка побачила світ у видавництві «Сполом». «Прикро, що в нашому часі часто втрачаємо віру в людей і людську доброту, — сказала авторка на представленні книги у «Світі кави» (до речі, першому, з якого почався рух «Добрих маминих казок» містами та містечками України»). — А даремно. Бо як показав мій досвід, якщо ви сповнені віри у потрібність власної мрії, завжди буде людина, котра піде назустріч».
У випадку першої у житті Лесі та персональної книжки назустріч їй пішли Маркіян Бедрій, власник мережі кав’ярень «Світ кави», й Ігор Процикевич, генеральний директор УАРНЕТ. Останній, зокрема, як розповіла присутнім казкарка, сказав їй, що коли він був у її віці, у нього також повірили. А тепер він хоче стати стартом для неї. Оскільки справа, яку робить п. Кічура справді потрібна, то відтепер вони не просто учасники проекту, а партнери.
До книги «Добрі мамині казки» в художньому оформленні Наталії Манько увійшло 20 найкращих казок, відібраних із тих, що Леся Кічура написала за останніх 12 років. Почавши складати казки з народженням власних дітей, авторка до книги «дозрівала» поступово. Аж якось її чоловік Микола Єнкало з якогось приводу обурився «Та доки наші діти ростимуть на гаррі поттерах?» А й справді — доки? Так народилися «Добрі мамині казки» як погляд на дітей, дитинство та світ навколо.
«Казки Лесі такі ж, як і їхня авторка: сучасні, енергійні, добросерді, у міру повчальні і наскрізь позитивні — немовби усміхнені, — зауважили про книгу Наталя та Богдан Тихолози, відомі франкознавці. — І, звісно, чарівні. Ці коротенькі історії написані прозорим і жвавим стилем, тож читаються легко і з інтересом — так, ніби їх розповідає сама казкарка, чутно її веселий і бадьорий голос. У них так багато дитячої допитливості, вигадливої фантазії й гарячої любові до життя, що вони, на нашу скромну думку, просто приречені на успіх у маленьких читачів та їхніх батьків. Адже це казки, від яких добре на серці. Знаємо: це тому, що з добрим серцем творила їх Леся для дітей — і своїх, і не тільки. Бо чужих дітей для неї немає».

Ярина Коваль, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply