Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

«Книжкова толока» у Миколаєві

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

«Книжкова толока» у Миколаєві
Любов Хомчак

Любов Хомчак

У середині березня в місті Миколаєві, що на Львівщині, відбулася вже дев’ята «Книжкова толока». Цього разу її було присвячено 150-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького та 200-літтю від дня народження Михайла Вербицького.

За словами Любові Хомчак, директора львівської книгарні «Книжковий дворик», на «Книжковій толоці» побувало понад 60 письменників і поетів. Потім вони роз’їхалися по школах, клубах, бібліотеках Миколаївського та прилеглих районів для живого спілкування. У Палаці культури Миколаєва відбувалися автограф-сесії, зустрічі, презентації, поетичні читання, виставки тощо. Також для молоді організували так звані літературні кафе, під час яких поети, письменники та барди знайомили присутніх зі своєю творчістю. Серед гостей були Тарас Прохасько, Оксана Думанська, Галина Пагутяк, Галина Вдовиченко, Василь Шкляр, Мирослав Дочинець, Ліля Мусіхіна та Борис Гуменюк. У межах толоки прозвучало кілька доповідей про митрополита Андрея Шептицького, а також відбулася виставка світлин із його життєпису.
Володимир Паньків, заступник міського голови Миколаєва, наголосив, що «Книжкова толока» — це захід не лише районного чи обласного рівня, а й загальнодержавного, оскільки його відвідують гості зі всієї України і навіть з-за кордону.
«Миколаїв — це читаюче місто. І починаючи від першого проведення толоки було дуже багато читачів, які стали волонтерами. Взагалі, «Книжкова толока» — це повністю волонтерський захід», — зазначила п. Хомчак.
Письменник Олесь Дяк, своєю чергою, підкреслив, що читає не лише Миколаїв, адже на «Книжкову толоку», як на прощу, доїжджають жителі навколишніх сіл і містечок. І єдина проблема для них — встигнути на останню маршрутку чи електричку. «Останнє, що ми маємо право втратити, що би там в Україні не відбувалося, – це такі заходи, як «Книжкова толока», й українська книга», — наголосив він.
Публіцист і видавець Ярослав Сватко зауважив, що Україна перебуває в умовах гібридної війни. І, з його слів, це війна не за території, а за уми людей. «Книжкова толока» — це частина того, де ми воюємо за душі наших людей. Багато державних діячів не розуміє, що книга формує людину, вони вважають, що інформаційна війна ведеться за допомогою телебачення, радіо, газет, Інтернету. Але інформаційна війна ведеться там, де формується світогляд людини. А книга має значно більший на нього вплив. І прийти з війною туди, де є цей світогляд, не такуже просто», — підсумував він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply