Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Капела бандуристів Північної Америки розповіла про свої плани

Автор:

|

Листопад 05, 2020

|

Рубрика:

Капела бандуристів Північної Америки розповіла про свої плани
Українська капела бандуристів

Українська капела бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка (УКБімТШ) обрала нову управу та планує провести в сезоні 2020-2021 рр. низку концертів і заходів. Через пандемію Covid-19 протягом теперішнього сезону «живі» концерти й інші публічні заходи не проводитимуть. Однак УКБімТШ активно працюватиме у віртуальному режимі й упродовж року постійно анонсуватиме свої віртуальні події.
Наступного сезону ансамбль співпрацюватиме зі Союзом українок Америки над низкою концертів, які відбудуться восени 2021-го з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Відтак ювілейні концертні серії будуть представлені в Іллінойсі, Мічиґані, Нью-Джерзі, Нью-Йорку, Огайо та Пенсільванії. Крім цього, 25 вересня 2021-го капела планує концерт у Католицькому університеті Америки у Вашинґтоні (округ Колумбія).
Нещодавно УКБімТШ провела віртуальні збори свого членства, на яких розглянула діяльність за останні півтора року й обрала нову управу.
Анатолій Мурга, чинний на той час голова капели. розповів про те, як торік ансамбль презентував по всій Північній Америці концертну серію Centennial Concert Series, приурочену до столітнього ювілею від дня заснування колективу. Він подав нові ініціативи, в т. ч. Legacy Recording Series щодо майбутнього перевидання всіх записів, виданих після приїзду капели до Америки 1949 року.
Він окреслив програмні плани та цілі колективу на наступні два концертні сезони, анонсував новий вебсайт, який запрацює вже незабаром, та приділив особливу увагу діяльності капели в умовах пандемії Covid-19, яка змушена працювати в режимі онлайн.
Новим головою капели обрали Володимира Бабицького з Канади. Він є членом колективу вже 17 років, раніше був членом управи. Давній учасник освітніх програм бандуристів, зокрема, таборів бандуристів у Лондоні (провінція Онтаріо) та на «Кобзарській Січі» в Емлентоні (штат Пенсільванія).
«Я зворушений і вдячний за можливість взяти на себе таку відповідальність. Запевняю, що колектив і надалі керуватиметься стратегічним фундаментом, який Анатолій Мурга створив за ініціативою Фонд UBC@100. Водночас, сприяючи новим програмам у рамках основних ініціатив UBC@100, ми розробимо нову кампанію для продовження набору першокласних вокалістів і бандуристів», — продовжив він.
Як член правління УКБімТШ, так і інструменталіст, п. Бабицький із власного досвіду знає, що є визначальним для капели тепер і що саме робить УКБімТШ унікальним музичним ансамблем. Він був членом-засновником і членом управи Канадської капели бандуристів, а також членом правління Українських молодіжних ансамблів у Місісазі (провінція Онтаріо).
Поза межами української громади займав посаду заступника голови Адміністративної ради студентів Ніаґарського коледжу. Здобувши ступінь бакалавра мистецтв із історії та маґістра в галузі освіти, діяч має досвід викладання в приватному та державному секторах освіти. Наразі працює в Шкільній раді Ніаґарського католицького округу. Мешкає в Берлінґтоні (провінція Онтаріо) зі своєю дружиною Наталією та новонародженою донькою Вікторією. Радо використовує свій досвід праці у громадських організаціях і молодіжних установах для того, щоб налагодити ще міцніші зв’язки з громадою та залучити до Української капели бандуристів ще більше молоді.
Як повідомляв «Міст», для бандуристів діаспори створили віртуальну платформу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply