Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Художниця мистецтвом розповідає українську історію

Автор:

|

Жовтень 08, 2021

|

Рубрика:

Художниця мистецтвом розповідає українську історію
Лідія Боднар-Балагутрак

Американська художниця українського походження Лідія Боднар-Балагутрак із Г’юстона (штат Техас) розповіла, що у своєму мистецтві відображає події української історію. «Я вперше почала займатися українською тематикою після першої поїздки до України. Це було 1991-го, коли був ще Радянський Союз, але у Львові ми вже чули українську мову. Таке враження було сильне, що я вдома», — поділилася вона.
Лідія Боднар-Балагутрак народилася і виросла в США в родині українських еміґрантів. Її мати народилася у Дрогобичі, а батько — під Львовом. Її першою мовою була українська, якою вона спілкувалася з батьками та рідними. Потім мисткиня почала вивчати й англійську.
Вона дізналась про Голодомор ще в дитинстві від своєї родини, він став ключовою темою її мистецтва. «Як я повернулася з першої поїздки до України, то взяла на себе такий обов’язок — свідчити про ці епізоди, історичні події в Україні, — розповідає художниця. — Я зазвичай стежу за подіями (в Україні. — Ред.) і збираю інформацію чи то з газет, чи з інших публікацій, а тоді за якийсь час на певну тему витягаю все, що зібрано і кладу на канву або на папір і в такий спосіб викладаю це, щоб для мене було ясніше, як ця подія розвивалася».
Серед тем, зображених в її роботах — окупація Росією українського Криму, російська війна в Україні. «Для мене головне було включити і зв’язати цю подію разом зі словами Олександра Олеся (з вірша «Пам’ятай». — Ред.)», — зазначили малярка.
За словами п. Лідії, востаннє в Україні вона була влітку 2019 року. Художниця працювала волонтеркою й навчала українських дітей англійській мові. Також вона повідомила, що в Україні її виставка мала початися цієї весни у львівському музеї ім. Андрея Шептицького, але через пандемію Covid-19 захід перенесли на 2022-2023 рр. У листопаді минулого року у США виставку Лідії Боднар-Балагутрак, присвячена вшануванню пам’яті загиблих від штучного голоду в 1932-1933 рр. в Україні, провели віртуально.
Як повідомляв «Міст», в Українському музеї у Нью-Йорку відбулася унікальна виставка.

About Author

Meest-Online