Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Художники передали 60 картин «Чорнобильській лікарні»

Автор:

|

Квітень 13, 2021

|

Рубрика:

Художники передали 60 картин «Чорнобильській лікарні»
Іванна Бучковська (перша ліворуч)

Мабуть, не має родини з дітьми, яким би не доводилося звертатися по допомогу до лікарів. Одним потрібна була лише консультація фахівця, іншим — лікування у медичному закладі. Й є, на жаль, діти, які перебувають у лікарняних палатах не то що тижнями, а місяцями. Болючі уколи, неприємні процедури, одна й та ж атмосфера тощо пригнічують маленьких пацієнтів. А це не полегшує їхній стан, не пришвидшує одужання.
Іванна Бучковська, львівська художниця та викладачка національного університету «Львівська політехніка», разом із небайдужими львів’янами вирішила внести трішки радості, світлих барв, казки в життя дітей, які перебувають у лікарні. Вони намалювали 60 картин на дитячу тематику, які прикрасили стіни відділень Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, який у народі називають «Чорнобильською лікарнею».
Як п. Бучковська, проєкт «Арт-терапія» народився ще 2016 року. «На той час керівником дитячої лікарні ОХМАТДИТ була Мар’яна Возниця. Вона хотіла якось трохи прикрасити білі стіни лікарні. Я відгукнулася на її пропозицію та створила проєкт «Арт-терапія». Ми зі студентами «політехніки», де я викладаю живопис, малювали картини на дитячу тематику. Це великі роботи, 60 х 60 або 60 х 80 см. Вони виконані на полотні акриловими фарбами. ОХМАТДИТу ми передали близько 700 картин», — поділилася вона.
Так склалося, що донька художниці зі сином потрапила до дитячої лікарні ОХМАТДИТ. Вона зателефонувала з приймального відділення і розповіла, що діти милуються картинами. Вони не сидять у тривожному очікуванні лікаря, а розглядають картини з казковими персонажами, коментують їх, фантазують. Це надихнуло художницю дати проєкту «Арт-терапія» друге дихання.
«Я повідомила про це у соціальних мережах і зголосилися 25 людей, котрі мали бажання навчитися малювати. Полотно, фарби, пензлики — все купували за власні кошти. І все вдалося дуже вдало. Люди, котрі востаннє тримали пензлик у руках ще у школі, створили для дітей дуже гарні роботи. Знаючи, що їхні картини згодом прикрасять стіни дитячої лікарні, вони вкладали в них усю душу. 60 картин уже передали лікарні», — похвалилася Іванна Бучковська.
Як повідомляв «Міст», родина художниці підтримала центр для онкохворих.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply