Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Фестиваль у Ліґайтоні

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Фестиваль у Ліґайтоні

Як і щороку, 17 і 18 серпня ц. р. у привітному гірському довкіллі оселя ОДВУ імені О. Ольжича в Ліґайтоні (штат Пенсильванія) відзначила річницю української незалежності, яку одночасно святкував увесь український люд на нашому материку й поза його межами.

Унаслідок старанного рекламування в українській і американській пресі й на телебаченні в Лігайвелі з’явилася значна кількість учасників, у тому числі й неукраїнців, які захоплено переглядали дійство.
На відкритті звучала українська народна музика в супроводі милозвучного співу, що нагадувало всім учасникам нашу рідну країну, у якій навіть у часи її гноблення нашими вороженьками народ наш завжди був здатний виплисти на поверхню з моря насильства та невпинно продовжувати свій рух до свободи. Коли вже згуртованість гостей заповнила все довкола зовнішньої сцени серед принадливо-різноманітної зелені, почалася мистецька програма.
У суботу, о другій годині після полудня, на сцену вийшли Павлина Головяк і Андрій Добрянський, ведучі програми, які взірцево вели програму.
Відтак, виступила група українсько-американських ветеранів пост 42 імені Джека Пеленса з Бетлегема (штат Пенсильванія), квартет «Казка» виконав український і американський гімни та молитву «Отче наш». І зараз потому прозвучало привітальне слово Олександра Процюка, голови ОДВУ.
Далі в програмі ансамбль «Казка», знаний завдяки його всесвітній діяльності в царині українського народного мистецтва, виконавши танець «Привіт», продовжував альтернативно забавляти численну публіку своїми милозвучними піснями із центральної України, мелодіями з Підкарпаття та Лемківщини, за що всі присутні нагородили його тривалими оплесками.
А брати Добрянські, також знані своїми постійними виступами вздовж і впоперек американського й канадського континентів, де тільки віддзеркалюється українське буття, збагатили весь репертуар фестивалю народними та козацькими піснями.
Слід також згадати появу вперше на фестивалі ансамблю «Барбаросин» із Нью-Йорка, який виконав низку народних танців. Своїм умінням вони полонили серця всіх учасників.
А всім нам відома скрипалька Іннеса Тимочко-Декайло своїм чародійним виконанням збагатила удушевлення всіх тих, хто слухав її віртуозну гру. Мені видавалося, що вся принадлива рослинність, як і все птаство, вслухувалася в цю милозвучність, яка, мабуть, вкоренилася в її мистецтві божою творчістю.
Програму закінчив нашим славнозвісним гопаком ансамбль «Казка». А о восьмій годині вечора вся людність продовжувала забаву до півночі при звуках оркестри Володимира Сизоненка.
У неділю 18 серпня, о 11-й годині перед полуднем, у каплиці оселі почалася св. Літургія, яку відправив о. Євген Монюк, парох церкви Св. Володимира в Палмертоні. Св. Літургія в присутності значного числа вірних проходила в урочистому настрої, а брати Добрянські милозвучністю своїх голосів з’єднували її з істиною господнього буття. Після св.. Літургії о. Евген Монюк освятив квіти й фрукти, котрі були роздані вірним.
Далі було відкриття недільної програми для тих, що не були в змозі появитися попереднього дня. Упродовж фестивалю відбувалася виставка «Казки» Андрія та Люби Чорнодольських і Василя Авраменка з музею Тараса Шевченка з Вінніпеґа (Канада).
Щиросердечна вдячність всім тим, що спричинилися до приготування такого вдалого торжества.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply