Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Федір Романов малює пензлем у зубах

Автор:

|

Липень 12, 2021

|

Рубрика:

Федір Романов малює пензлем у зубах
Федір Романов

Федір Романов пише картини, тримаючи пензлика зубами. У чоловіка вроджений артрогрипоз — не працюють руки й ноги. «Люблю життя і світ. Мене надихає сім’я й усе, що бачу. От замилувався заходом сонця над полем, і вже хочеться перенести цю красу на полотно», — розповідає художник із с. Дослідне Носівського району на Чернігівщині.
Через патологію батьки відмовилися від Федора в пологовому. Ріс в Олешківському дитячому будинку-інтернаті. Там відвідував гурток образотворчого мистецтва. «У 14 років у мене діагностували рак крові. Вихователі думали, не виживу, — править далі він. — Повідомили про хворобу батькам. Тоді зустрівся з ними вперше. Я ріс і не мав уявлення, що таке мама й тато. А тут вони з’явилися. Тоді мене просто взяли «нерви», що приїхали мене ховати. Видужав якоюсь мірою завдяки тій зустрічі».
У Луганському професійно-технічному училищі юнак отримав спеціальність дизайнера. Познайомився з майбутньою дружиною. «З Оленою сиділи за однією партою в училищі. Допомагав їй із творчими роботами, а вона мені — з теорією. Почали зустрічатися, а за два роки побралися», — згадує мистець.
«Коли я завагітніла, хвилювалися, щоб із дитиною все було гаразд, — приєднується до розмови дружина. — Молилися. А потім дякували Богу, що в нас народилася здорова донечка. Зараз Кірі десять років. Вчиться малювати. Любить спорт, займається карате».
До 2014 року родина жила в Луганську. Виїхали, коли на Донбасі почалася війна. «Наш будинок був недалеко від Луганського летовища. Там відбувалися жахливі речі, — згадує Федір. — Ледь встигли на останній потяг до Києва. Зі собою взяли торбу з речами доньки й документами».
Перший місяць сім’я Романових жила у друзів у Києві. Пізніше переїхали на Чернігівщину. Там благодійники придбали їм житло. «Спершу обробляли город, потім віддали його сусідам. Бо мало залишалося часу на творчість. Тепер малюю до пізнього вечора. В цей час слухаю хіти 1970-1990-х рр.»
Вартість картин стартує від 800 грн. «Не кожному їх продаю. Не люблю нечесних, лукавих. Якщо бачу, що людина щира, справді захопилася моїми роботами, дарую, — ділиться маляр. — Запрошують проводити майстер-класи. На них супроводжує дружина. Олена — моя права рука: менеджер, бухгалтер і порадниця. Маємо працювати, адже на допомогу від держави прожити нереально».
Цього року Федір установив рекорд України — написав картину олійними фарбами за 34 хв. 59 с. Досягнення присвятив доньці.
Як повідомляв «Міст», українець у Брукліні малює на незвичних полотнах.

Ірина Мамрига, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply