Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Етнокалендар із автентичними українськими вишиванками

Автор:

|

Липень 14, 2021

|

Рубрика:

Етнокалендар із автентичними українськими вишиванками
Модель Олена Швем приміряє вишиванку

Українські строї з різних реґіонів України, автентичні прикраси та головні убори — такий фотопроєкт створила неприбуткова організація «Українці Сан Антоніо» (штат Техас). В організаторів під час пандемії виникла ідея проілюструвати український одяг кінця ХІХ-го початку ХХ ст. «Ми для себе вкотре підтвердили гіпотезу, наскільки українці мало знають про свою власну культуру, знання настільки поверхневі, що коли середньостатистичному українцю скажеш «український одяг», вони відразу думають про шаровари чи сорочки, вкриті маками. Хоча, як відомо, ні шаровари як елемент одягу, ні маки як елемент вишивки нам не притаманні», — розповіла Олена Ґарсія, співорганізаторка фотопроєкту.
Тож дівчата вирішили показати всю велич українського одягу та створити етнокалендар. Використовували автентичний одяг із українських експедицій. Його колекціонери викуповували на аукціонах для приватних колекцій. «Ось до прикладу, якщо брати зразок вінницької сорочки. Це — весільна сорочка з домотканого полотна, має характерні риси взагалі подільської вишивки. Її щонайменше 100 років зберігали в скрині й якщо до неї торкнутися, можна відчути запах такої глиняної Шевченківської хати, такої долівки», — розповіла п. Ґарсія.
Для фотосесії створили 12 різноманітних образів. Моделями погодилися бути представниці української діаспори Сан-Антоніо. «Я переїхала в Америку у 22 роки, в Україні вже не була 11 літ. Тому була дуже в захопленні одягти щось українське і позувати. Я ще й досі не можу натішитись», — поділилася Олена Швем, модель.
Усі світлини помістили в етнокалендар. На кожному місяці постав унікальний етнообраз. «Календар став дуже успішним, його придбали люди з усього світу. Не лише в Сполучених Штатах, Канаді чи Україні, а й у Європі та навіть у Японії. Бажаємо, щоб календар став щорічним проєктом нашої організації», — радіє Олена Христюк, ще одна співорганізаторка проєкту.
Як повідомляв «Міст», міжнародному дню вишиванки виповнилося 15 літ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply