Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Дириґентку засудили за співпрацю з музикантами РФ

Автор:

|

Вересень 23, 2022

|

Рубрика:

Дириґентку засудили за співпрацю з музикантами РФ
Оксана Линів

В Єдиній системі електронних петицій України з’явилося звернення про позбавлення української дириґентки Оксани Линів звання почесного посла Львова через співпрацю з російськими музикантами, а також виконання творів російських композиторів.
Автором петиції виступив львівський журналіст Олександр Сирцов. За його словами, Линів украй нерозбірлива у своїй музичній співпраці. «Наслідком чого є постійні скандали щодо її співпраці з російськими виконавцями та виконання творів російських авторів під приводом «музика вища за це і вона не належить одній державі», — йдеться в тексті петиції.
Зокрема, п. Сирцов згадує пост п. Линів від 17 серпня ц. р. у Facebook, у якому вона анонсувала запис спільного альбому з російським музикантом Дмитром Черняковим. Він вважає, що співпраця з артистами з РФ несумісна з пропаґандою української культури і перекреслює всі здобутки Линів. «Вимагаємо від міського голови Львова позбавити Оксану Линів звання», — додав автор петиції. З моменту публікації петиція набрала 15,5 тис. голосів. Для її розгляду місцевими депутатами потрібно 500 голосів за 60 днів. Сама Линів що не коментувала звернення.
Як повідомляв «Міст», Оксана Линів отримала Саксонську премію Моцарта.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online