Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Дорж Бату презентує свій новий роман

Автор:

|

Травень 08, 2021

|

Рубрика:

Дорж Бату презентує свій новий роман
Дорж Бату

У «Видавництві Старого Лева» побачить світ нова книжка українського письменника бурято-монгольського походження Доржа Бату «Таємниця старого Лами», в основі якої реальні події з життя автора та цілком реальні персонажі. У центрі розповіді — двоє учнів буддійського монастиря (в одному з них читачі впізнають самого Доржа) та їхній наставник Чімітдорж-лама. Це не просто збірка оповідань про Вчителя, як може здатися на перший погляд. Кожен читач знайде у цій книжці щось своє: для когось ця історія привідкриє таємниці Вчення та буддійського світосприйняття. Для когось вона стане екскурсом у жорстокі радянські часи і покаже, що доля усіх народів, загнаних у СРСР, траґічно схожа. А для когось вона буде просто неймовірно веселою та сумною водночас, детективною пригодою двох хлопчаків та їхнього старого Вчителя Чімітдоржа-лами. Неповторну атмосферу книжки доповнюють чудові ілюстрації Ярини Жук і QR-коди з відеороликами, у яких читач зможе почути живе звучання рідної мови автора — бурят-монгольської.
«Ідея написати книжку, у якій фігурував би мій вчитель, виникла одразу після виходу «Франчески. Повелительки траєкторій». Але потім я одразу почав писати книгу «Франческа. Володарка офіцерського жетона». А після неї «Моцарт 2.0» так наполегливо просився на світ, що до думки про нову книгу я повернувся вже після його виходу. Спершу думав, що оповідок про ламу Чімітдоржа, які я писав у соціальних мережах, цілком вистачить на книжку. Але коли зібрав їх докупи, то побачив, що для книжки цього недостатньо. Я хотів, щоб це була повноцінна повість, а виходила збірка випадкових історій. У пошуках натхнення знову сів за документи, й одна реальна історія надихнула на сюжет, — ділиться секретами написання книги автор. — У книзі справді багато автобіографічного. Справа у тім, що добрий текст вдається лише тоді, коли ти досконало знаєш матеріал. Спогади з дитинства у мене дуже яскраві, тож гріх було цим не скористатись».
Книжка з’явиться на полицях магазинів на початку травня ц. р. Одразу після виходу «Таємниця старого Лами» буде доступною і в електронному форматі. Сходознавець і журналіст Олексій Коваль розповів про цей твір таке: «Я дуже довго чекав на цю книжку, адже знав про дитячі роки Доржа Бату у буддійському монастирі від самого автора. Мене як сходознавця цікавили буденні речі: які книжки входили у курс навчання ченців і яким був спосіб життя у монастирі, якою була мова молитов тощо. Тому сам сюжет книжки для мене виявився повною несподіванкою. На моє здивування, він чимось нагадав мені «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена, але перенесені в азійські простори та реалії».
А актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв вважає: «Намагаючись зафіксувати свої відчуття від книжки «Таємниця старого Лами», я написав п’ять слів: учитель, друг, шлях, сансара, дитинство. А коли написав їх, то зрозумів, точніше, відчув, що бракує шостого слова — ніжність. І дописав ніжність, бо, можливо, це головне відчуття, яке у мене виникло після прочитання. Цю книжку можна порівняти з пригодницькою стрічкою з життя двох друзів, яку розказав один із них. Той приятель, який любив дивитися на зірки неподалік Улан-Уде, лежачи в степу, там, де зірки водночас і високо, і низько над головою».
Дорж Бату (Андрій Васильєв) — український письменник бурято-монгольського походження. Громадянин США. Автор дилогії «Франческа. Повелителька траєкторій» і «Франческа. Володарка офіцерського жетона» та роману «Моцарт 2.0». Народився і виріс у Бурятії (Росія), закінчив Бурятський державний університет. За освітою — історик-сходознавець, фахівець із історії Китаю. Одружився з американською дизайнеркою українського походження Яриною Жук і 2002 року переїхав жити до України. Виховують двох доньок, Софію та Христину. Працював телевізійним журналістом на телевізійних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «Голосу Америки» та ТСН. Член Медіакорпусу Організації Об’єднаних Націй. 2013-го покинув журналістику і став працювати у авіакосмічній галузі. Зараз Дорж Бату — математик, фахівець із траєкторій космічних апаратів.
Як повідомляв «Міст», роман Доржа Бату «Моцарт 2.0» — успіх в умовах карантину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply