Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

До Львова привезли писанки-мальованки з Києва

Автор:

|

Травень 16, 2022

|

Рубрика:

До Львова привезли писанки-мальованки з Києва

На площі перед собором святого Юра у Львові, за ініціативи Львівської районної військової адміністрації та благодійного фонду «Перспектива нова», встановили близько ста велетенських писанок-мальованок, які вціліли після обстрілу дендропарку «Добропарк» під Києвом, де їх зберігали. «Писанки створені в Києві і там їх виставляли, але прийшли загарбники і більшість спалили На провідну неділю врятовані писанки примандрували до Львова. Їх було понад 580, малювали художники з цілої України. На них є багато різних символів. Є ікони, а є воїни, є багато родинного, ніжного, казкового. Є петриківський розпис, аніме, котики-песики. Все те, що ми любимо, а Московія ненавидить», — повідомила Анна Герич, яка відповідала за перевезення.
Акція спрямована на підтримку та популяризацію українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури й історії українського народу. «Писанки — це символ життя. Я хочу, щоб ці писанки, які відчули на собі страшну війну, стали справжнім оберегом нашої великої держави», — повідомила Христина Замула, ініціаторка акції та керівниця Львівської районної військової адміністрації.
Привезли з Києва до Львова і ще не намальовану, білу писанку. Її розмалює за власною авторською ідеєю хтось із львівських художників. Разом із збереженими писанками вона вже невдовзі зможе поїхати у культурний вояж Європою.
Ці писанки у 2016-2017 рр. творили художники з усієї України. Разом їх було 585. Стаціонарно експозицію розмістили в унікальному київському дендропарку «Добропарк», де щороку зацвітали близько 5 млн тюльпанів. Проте після ракетного удару по цьому місці більшість із них були знищені. Вціліли лише 140. На деяких із них можна побачити сліди пошкоджень або чорного диму.
Як повідомляв «Міст», дружини дипломатів ООН розмальовували писанки.

Андрій Котенський, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply