Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Зняли фільм-мюзикл про Святого Миколая

Автор:

|

Грудень 19, 2021

|

Рубрика:

Зняли фільм-мюзикл про Святого Миколая
Кадр зі стрічки

У кінотеатрах України 16 грудня розпочався показ стрічки «В. о. Святого Миколая». Її фільмували у Львові львівські режисери за участі львівських акторів. Ті, хто закоханий у Львів, можуть насолодитися пейзажами львівських зимових вулиць. Проте сам фільм, як свідчить його назва, — про свято Миколая, Новий рік, Різдво та дива, які трапляються саме в ці дні. Головна героїня, дев’ятирічна львівська школярка Юстина, має чи не все, що бажають її однолітки, — власну кімнату, гору іграшок, дорогий смартфон. Але мріє вона, аби її найкращий у світі тато більше відпочивав, більше усміхався та проводив свій вільний час із нею. Мама дівчинки померла два роки тому. І тато, аби забути свій біль, багато працює та не шкодує грошей на подарунки доньці. Та дівчинка створює в Instagram свій віртуальний. І пише листа Святому Миколаєві…
Роланд Орбан зізнався, що роль тата у цьому фільмі — це його перша серйозна роль у справжньому широкоформатному кіно. «До того мав лише досвід зйомок у музичних кліпах. Колись Кузьма Скрябін сказав мені: «Хлопці, у вас гарні пісні, а ось актори з вас такі собі». Це було дуже давно. Але ми дослухалися до нього і почали звертати увагу на акторську гру», — розповідає він.
Оскільки Роман — не професійний актор, то й вважав себе абсолютно не відповідним для цього. Але на кастинг пішов, прочитав уривок зі сценарію, заспівав і навіть щось станцював. Адже фільм є мюзиклом і від акторів очікували вміння співати та танцювати. «Я думав, що буде складно. Але пішов на кастинг. Після того, як мене затвердили, режисерка зізналася, що до кастингу навіть не розглядала моєї кандидатури», — згадує виконавець головної ролі.
Галина Лишак, режисера стрічки, зауважила, що всього претендентів на ролі першого плану було понад 60. Роланда обрали з кількох майбутніх татів Юстини.
У фільмі є епізод, який може видатися дуже страшним, жахливим і безжальним: тато, розгнівавшись, забирає телефон у Юстинки та видаляє її з Instagram. Ось так — одним чи двома кліками — і все! Роланд Орбан розповідає, що йому важко було грати роль строгого тата. Проте режисери наполягали. «Сталося так, що я розізлився по-справжньому, дуже накричав на дівчинку і вона розплакалася. Те, як я кричу на неї, у фільм не ввійшло. А ось як вона плаче, залишили. Засмутилася вона тоді по-справжньому. Навіть довелося зупинити зйомку, аби її заспокоїти», — згадує актор.
Натомість п. Лишак трохи інакше згадує зйомки цього епізоду. За її словами, для зйомок вони використовували телефон, що належить Даринці Лишак, яка грає Юстинку. «І на заставці у неї її фото, де вона кривляється та висолопує язика. Роланд бере телефон, дивиться на екран, а там — фото кривляки. І він починає сміятися. Після того ми не могли відзняти цей епізод, бо Роланд казав, що не може кричати на цю, як він її називав, моську», — каже вона.
Роланд також підтверджує, як що разу, коли мав зіграти сцену розгніваного тата, його юна колега кривлялася та дражнила його. «Я граю сердитого тата. Камера мене знімає. А Дарина в цей час мені кривляється. Її ж зараз не знімають. З тим усім я забуваю всі обурливі слова, прописані в сценарії. Доводилося імпровізувати», — згадує він.
Галина Лишак зізнається, що історію з віртуальним життям Юстини вона ввела в сюжет, бо спостерігає за цим у реальному житті. «Ми зачепили цю тему, тому що багато дітей страждають від того, що не вміють розібратися, чи це правда, чи видається бажане за дійсність, чи це взагалі перекручене у соціальній мережі», — зауважує вона.
Звісно, глядачі не побачать, як актори накладали грим та відразу його змивали, бо щось було не так. Не побачать, як відклеювалися бороди. І не побачать, бо не планувалося сценарієм, заїзд янгола у позі Супермена на візку для валіз. «Ми знімали у студії сцену з Миколаєм та янголом на небесах. Усі такі серйозні, зосереджені. І тут виїжджає Олег Пригода, який грає янгола, з піснею Jingle Bells», — розповідає режисерка.
Іншого разу, поки режисери та продюсери журилися безсніжною зимою у Львові (фільм знімали 2019 року, коли снігу майже не було) і думали, де ж того снігу взяти, діти займалися іншими, не менш важливими справами.
«Перша ночі, у нас перерва на знімальному майданчику. Дивлюся: Даринка вчить хлопця танцювати танго. Бо він намірявся йти на побачення і хотів вразити свою дівчину таким вмінням. Я думаю: у нас тут сніг не падає, а вони танго вчать», — згадує п. Лишак.
І зізнається, що чи не увесь сніг, який у фільмі падає з неба, — штучний. Справжній вдалося зафільмувати одного разу опівночі з дрона. А на ранок він уже розтанув.
Подейкують, що Роланд Орбан — це сценічне псевдо, яке собі обрав чоловік, аби виділитися. Там насправді це його справжнє ім’я. «Мене звати Роланд Золтанович Орбан. Я народився в Мукачевому Закарпатської області», — зізнався актор.
При цьому власник незвичного для українця імені розмовляє вишуканою українською. І каже, що завдячує цьому своєму дідусеві Василеві з Івано-Франківська. «Дід мені читав історичні романи, історію Грушевського та Крип’якевича. І завжди вимагав від мене розмовляти вишуканою українською мовою», — каже він.
Роланд ніколи не мріяв стати актором чи співаком. У Львові вчився в університеті фізичної культури, професійно займався баскетболом. Але після однієї травми та реабілітації, яка тривала пів року, вирішив змінити тип діяльності. «У гуртожитку грали на гітарі, створювали пісні разом із однокурсником Андрієм Мандюком. Потім створили свій музичний гурт. Вже 17 років працюємо пліч-о-пліч», — розповідає Роланд. Тож усі пісні, які звучать у мюзиклі «В. о. Святого Миколая», створені тандемом Роланд Орбан та Андрій Мандюк.
Продюсер, режисери й актори стверджують, що цей фільм — про мрії, в які треба вірити. І тоді вони втіляться. А також про те, що не завжди, аби втілити мрію дитини чи дорослого, потрібно витрачати кошти. «Цей фільм — про брак уваги. І це — наша помилка, яку ми пережили. Ми побачили, що наприкінці року у нас починаються звіти, багато роботи. Поки все зробили, свята вже закінчилися. А ти не встиг погомоніти з дитиною, не знаєш, про що вона мріє. Легше прочитати список в листі та виконати його у найближчому магазині іграшок. Ми хотіли нагадати і собі, і іншим батькам, що треба трошки зупинитися», — зізнається п. Галина.
Можливо, автори фільму створять і «В. о. Святого Миколая-2». Принаймні, продюсер фільму висловив таку думку. Але актори сподіваються, що це був жарт. Натомість Галина Лишак зізналася, що вже є сценарій на зовсім інший підлітковий фільм на кулінарну тему. Більше розказувати не хоче. Але каже, що фільм зніматимуть знову у Львові.
Як повідомляв «Міст», у Львові відкрили резиденцію Святого Миколая.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online