Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

ЗЕ-влада відмовилася від «Конотопської битви»

Автор:

|

Травень 14, 2020

|

Рубрика:

ЗЕ-влада відмовилася від «Конотопської битви»
Ахтем Сеїтаблаєв

Ахтем Сєїтаблаєв, український режисер кримськотатарського походження, розповів, що Міністерство культури України відмовилося виділити йому кошти з державного бюджету на екранізацію сценарію під назвою «Конотопська битва». «Сценарій написав Максим Курочкін ще рік тому. Наш продакшн брав із ним участь в 11-му пітчингу Держкіно. Ми пройшли обидва етапи, захистили проєкт перед експертною комісією у своїй секції та потрапили до переліку фільмів, які отримають державну підтримку. А потім за якийсь час уже нове керівництво Міністерства культури вирішило, що «Конотопська битва», фільм про Лесю Українку (на мій погляд, один із найсильніших проєктів на тому пітчингу) та інші проєкти, які так чи інакше рефлексують на тему ідентичності, творчості, людини, підтримувати не потрібно», — обурився він.
Режисер упевнений, що в Україні потрібно знімати фільми, присвячені вітчизняній історії, без знання якої помилки будуть повторювати раз за разом. «Мені хотілося розповісти, що історія повторюється, що її незнання не звільняє від наслідків, людина відрізняється від тварини тим, що у неї є пам’ять, вона може робити висновки зі свого досвіду», — наголосив він.
Замість «Конотопської битви» на наступний етап відбору пройшла комедія «Бурштинові копи». «Я дуже люблю комедії, але це свідчить про те, що в найближчі два-три роки не буде фільмів із такою тематикою, як у стрічках «Черкаси», «Кіборги», «Захар Беркут» та інших», — підсумував п. Сєїтаблаєв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply