Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Закінчилася робота над екранізацією «Чорного ворона» Шкляра

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Закінчилася робота над екранізацією «Чорного ворона» Шкляра
Зйомки «Чорного ворона»

Компанія «ТЕТ-Продакшн» завершила зйомки повнометражного фільму «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману Василя Шкляра. Про це повідомила прес-служба Державної аґенції України з питань кіно.
Основними місцями подій стрічки стануть території Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині, який відтворювали у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир не зберіг свого історичного вигляду.
Також повідомляють, що творча група за час роботи над проектом вирушала у кілька експедицій Україною, зокрема, до мисливського палацу графа Шувалова (Тальне), Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а у селі Поташ знімали масові сцени, у яких були залучені понад 150 акторів.
Головні ролі виконали Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Азіз Абдурашидов, Зоряна Марченко, Наталя Сумська, Аліна Коваленко, Олексій Тритенко, Данило Мірешкін та інші.
Режисером фільму виступив Тарас Ткаченко, сценарист — Тарас Антипович, оператор-постановник — Олександр Кришталович, художник-постановник — Ігор Філіппов, художник по костюмах — Марія Квітка, художник по гриму — Лариса Сапанович. Виконавчі продюсери — Христина Шкабар та Володимир Андріюк. Генеральний продюсер фільму — Олександр Ткаченко.
«Сьогодення доводить, що невивчені уроки історії повертаються до наступних поколінь: ми й досі боронимо незалежність рідної землі. Сподіваюсь, творцям фільму вдасться передати на екрані історичні події того часу і стрічка стане помітним мистецьким явищем», — стверджує Пилип Іллєнко, голова Держкіно.
Прем’єра історичної драми відбудеться у кінотеатрах України вже цього року. Як відомо, роман «Залишенець. Чорний ворон» Василя Шкляра описує боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х рр. Книжка набула великого розголосу та стала бестселером.
На цю екранізацію фанати творчості Василя Шкляра чекали майже шість років — то затягувалися кастинги, то були проблеми з фінансуванням, так і в поглядах на цю історію Олег Туранський (перший режисер проекту) і Василь Шкляр розійшлися.
Любителі містики не раз згадували в Мережі, що стрічку ніби хтось зурочив, адже так довго в Україні не знімався ще, напевно, жоден фільм за останні роки. В проект знову вдихнули життя, коли режисерське крісло зайняв Тарас Ткаченко. «Коли я отримав проект у свої руки, від команди Туранського нам залишили лише деякі відеопроби, сценарій, певний каст і жодного відзнятого епізоду. І так склалося, що якраз в цей період, коли я шукав людей, звільнилися ті, з ким я працював на зйомках раніше, тож я вирішив піти в бій із тими, кого знаю», — розповів він.
На запитання, навіщо йому такий проблематичний проект, п. Ткаченко запевнив, що вся справа — в тематиці твору. «Історія циклічна, і події, які відбувалися 100 років тому, дивним чином перегукуються з тим, що відбувається в країні зараз. Тому гасла і послання, які хочу закласти в це кіно, повинні давати відповіді на запитання сьогодення. Ми повинні усвідомити: якщо одного разу піти на компроміс із ворогом, можна стати заручником, адже зрештою цей компроміс стає нескінченним. Якщо терпіти ганьбу заради миру, то отримуєш не лише ганьбу, а й війну», — упевнений він.
Паралелі між подіями тих часів і сьогоденням проводить і Василь Шкляр. «Очікую, що після виходу фільму виникне нова хвиля інтересу до роману. Свого часу роман «Чорний ворон» покликав на Революцію гідності. Холодноярський прапор із гаслом «Воля або смерть» підхопили й сучасні воїни на сході країни. Російсько-українська війна столітньої давності за своїм характером мало чим відрізнялася від теперішньої. Це велике щастя для автора, коли його твір стає в лави борців за Україну», — зазначає письменник.

Фільм про перемогу над бойовиками Гіркіна показали гвардійці

Віктор Скрипник, «20 хвилин»

Документальну стрічку «Семенівка. 5 травня» репрезентувала Національна гвардія України (НГУ). П’ять років тому гвардійці разом із підрозділами Збройних сил України (ЗСУ) та Служби безпеки України (СБУ) зійшлися в бою з терористами на околиці Семенівки.
Фільм тривалістю 26 хвилин хронологічно описує хід подій збройного зіткнення українських силовиків та їхню перемогу над бойовиками. Стрічку зняли на основі розповідей реальних очевидців, активістів та учасників бою, гвардійських загонів спецпризначення Західного та Південного територіальних управлінь, «омегівців» і спецпризначенців київської бригади, командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова та спецпризначенців підрозділу «Альфа» СБУ.
На жаль, в тому бою не обійшлося без втрат. Боєць «Ягуару», прапорщик Віктор Долінський, отримав поранення, несумісні з життям. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість військовій присязі й українському народу, його нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). «Робити документальне кіно про такі події у часи, коли йде війна, важко але корисно. Багато зусиль доклали, щоб відтворити цілісну картину того, що відбувалося, методом логічного зв’язку та величезної кількості інформації від спілкування із тими, хто брав участь у бою. Гадаю, нам вдалося це зробити», — наголосив Вадим Голуб, прес-секретар командувача НГУ.
Зараз готують ще одну документальну стрічку — про звільнення бійцями калинівського «Ягуару» будівлі Харківської обласної державної адміністрації. 2014-го її захопили озброєні проросійські сепаратисти. «Ягуарівці» запобігли створенню ще однієї так званої народної республіки — Харківської. Обидві стрічки знімали і знімають кінематографісти Mainstream Pictures спільно з прес-службою НГУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply