Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

«Захар Беркут»: у свободі наша сутність!

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

«Захар Беркут»: у свободі наша сутність!
Сцена зі стрічки «Захар Беркут»

10 жовтня вийшов у прокат найочікуваніший фільм осені — «Захар Беркут», а вперше його показали у Львові. Саме там відбувся допрем’єрний показ стрічки за участі режисера Ахтема Сеїтаблаєва і творчої команди. Чому для першого показу обрали це місто? «Бо Львів — культурна столиця», — кажуть творці кінострічки.
«Це наша земля! Ми вільний народ! І боротимемося за те, у що віримо. Якщо нам судилося померти, то помремо героями. З вогнем у серці та зброєю у руках», — мовиться в фільмі, знятому за однойменною повістю Івана Франка про нескореність та незламність духу українців, відчайдушну боротьбу, єднання і жертовність. Це історія про мужність, віру і любов. Це історія перемоги та людської гідності! Фільм про свободу, честь і гідність, родину та рідну землю. Це історія, яка вчить не здаватися і боротися за свою свободу, адже в свободі наша сутність. Власне «У свободі моя сутність — гасло фільму. Історія Захара Беркута вчить боротися за свої цінності, відстоювати свою гідність і захищати те, у що віриш.
Тепер ця повість Івана Франка як ніколи на часі: для України, на східних теренах якої триває війна, тема свободи вкрай актуальна. «Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незломно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас!» — писав Іван Франко у повісті «Захар Беркут».
Офіційним саундтреком до історичного екшна стала нова пісня гурту «Океан Ельзи» «Перевал». Прем’єра кліпу до цієї пісні збіглася з львівським допрем’єрним показом «Захара Беркута». В музичному відео використали кадри з фільму. Додаткові сцени зі Святославом Вакарчуком зняли на натурному майданчику студії Film.ua, де є відновлені декорації величезної гірської ущелини, створені спеціально для фільму.
На львівському допрем’єрному показі презентували й ексклюзивну срібну пам’ятну монету «Захар Беркут» вагою 16,81 г, яку замовив Ощадбанк. Її викарбував лімітованим тиражем 500 екземплярів монетний двір Польщі. Це перший в історії випуск монети до прем’єри українського фільму!
З нагоди прем’єри фільму «Укрпошта» ввела в обіг поштову марку, урочисте спецпогашення якої відбулося в рамках гала-прем’єри у Києві. Як ескіз використали офіційний постер кінострічки. На купоні маркового аркуша зображений один із символів фільму — птах беркут, який живе тільки у високогір’ї Карпат. Поштові марки «Захар Беркут» номіналом 8 грн реалізовують у відділеннях «Укрпошти» та в її онлайнмагазині.
Кінострічку зняли Ахтем Сеїтаблаєв і його американський колега Джон Вінн, відомий завдяки співпраці з Ґільєрмо дель Торо і компанією Marvel. Цей проєкт став одним із переможців Дев’ятого пітчингу Держкіно, яке виділило на його реалізацію 30 млн грн при загальному кошторисі 113,5 млн грн. Над виробництвом фільму працювали кінокомпанії Kinorob і CinemaDay.
Це вже друга екранізація повісті Івана Франка. Першу створив 1971-го український режисер Леонід Осика. Цього разу повість Каменяра адаптували сценаристи Ярослав Войцешек і Ричард Ронат, їм вдалося зберегти основну канву твору та ідеї письменника, а також додати нові персонажі й сюжетні лінії.
За творчу та змістову частину проєкту відповідала українська команда, а голівудські партнери фільму забезпечували комунікацію з міжнародним акторським складом та допомагають із просуванням проєкту на північноамериканському ринку.
Варто зауважити, що цю кіноісторію знімали англійською мовою, а дублювали українською. Що й не дивно, бо виробники продали права на показ фільму в Іспанію, Францію, Італію, Південну Корею, США, Японію, Індію та Молдову.
Фільмували «Захара Беркута» в Карпатах, деякі сцени знімали на озері Синевир, на Манявському водоспаді, а також у Київській області. «Карпати з надзвичайним краєвидами — це земля, яка народжує героїв, народжує людей, які люблять свою землю та своїх дітей», — стверджують творці фільму.
Спеціально для зйомок збудували масштабні декорації з дерева — Тухля, маєток Тугара Вовка, будинок Захара Беркута. Також майстри створили декорації скель площею 3 тис. кв. м. Голівудські актори Роберт Патрік і Томмі Фленаган втілили на екрані Захара Беркута й Тугара Вовка відповідно.
У проєкті були задіяні понад 250 акторів масових сцен, а також дві команди каскадерів — з України та Казахстану. Актори і знімальна команда відпрацювали 50 змін, чимало з яких припали на спекотні дні, а 24 були нічними.
Окрему увагу варто звернути на костюми персонажів. Над ними разом із командою працювала Антоніна Белінська. Перед зйомками вона на три місяці вирушила в експедицію країною, аби дослідити, яким міг бути тогочасний одяг, із яких матеріалів його шили, якими були взуття, прикраси тощо. Для фільму створили понад 600 оригінальних костюмів, 3 тис. предметів одягу, сотні екземплярів зброї, аксесуарів, прикрас, посуду.

Марічка Ільїна, «Львівська пошта»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply