Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Якось у Канні…

Автор:

|

Червень 04, 2022

|

Рубрика:

Якось у Канні…
Шерон Стоун

Леґендарна голівудська акторка Шерон Стоун вирішила у незвичний спосіб показати свою підтримку Україні у війні проти Росії. Вона з’явилася на червоній доріжці 75-го Каннського кінофестивалю в костюмі синьо-жовтого кольорів. 64-річна знаменитість у рамках заходу здобула нагороду від фонду Better World Fund 2022 на знак визнання її доброчиної діяльності. Опинившись перед об’єктивами папараці, вона розкрила маринарку та продемонструвала жовту підкладку.
Перемогу в номінації «Найкращий режисер повнометражного фільму» на Silk Road Film Awards Cannes (SRFA) отримав фільм Одеської кіностудії «Чому я живий». Це робота відомого українського режисера Віллена Новака. Вона присвячена траґічним подіям в українському Маріуполі в часи Другої світової війни. Це велична історія кохання, що ґрунтується на реальних подіях, зо сталися у середині XX ст. Юні Фрося і Льончик мріють про весілля, але батько дівчини проти євреїв у родині. Але життя закоханих змінюється назавжди, коли в їхні будинки та ще мільйонів людей приходить війна.
Виробнича асоціація «Шовкового шляху» зародилася в Канні 2019 року задля просування професіоналів кіно та музики переважно з країн «Шовкового шляху» й усього світу. Зокрема, організували незалежний кінофестиваль SRFA.
Також у Канні вже вчетверте відбулася церемонія World Influencers and Bloggers Awards. Кіт Степан із Харкова, у якого є більше 1,3 млн підписників в Instagram, отримав цю відзнаку разом з іще двома українцями — Євгеном Клопотенком та Джамалою. На церемонії нагородження кіт Степан позував у жовто-блакитному метелику.
Як повідомили організатори заходу, цього року World Influencers and Bloggers Awards 2022 привернула увагу світу до цінності людського життя та миру. Під час проведення WIBA відбулась акція зі збирання коштів для підтримки українських доброчинних організацій, які надають гуманітарну, освітню та психологічну допомогу дітям. «Сьогодні, як ніколи раніше, інфлюенсери повинні розуміти свою відповідальність за контент. У ситуації, що відбувається в Україні та світі, багато інфлюенсерів усвідомили, що вони вже не належать собі і що вони стали суспільно важливими. Епоха усвідомлення настала, і вона повинна змінити світ на краще. Наша асоціація й я твердо віримо в це», — заявила Марія-Ґражина Чаплін, засновниця WIBA.
Кіт Степан проживав у Харкові з господинею Ганною. На початку війни район Харкова, де проживав відомий блогер, атакували росіяни. Жінка з котом Степаном переїхали до Франції.
Своєю чергою, українська письменниця та кінорежисерка Ірина Цілик, яка стала першою українкою в журі Каннського кінофестивалю, розповіла про реакцію Європейської кіноспільноти на події в Україні. За її словами, попри підтримку, відчувається й апогей безтурботності. «Часом буває химерно від реальності Канна. Де звучать феєрверки, блищать діаманти, відчувається апогей безтурботності», поділилася вона.
Кінорежисерка зазначила, що їй важко передати об’єктивне враження про думки Європи, адже є дуже багато різних людей із різними поглядами на війну. «Інколи запитують, як почуваєшся, що відбувається в Україні, але не чекають щирих відповідей. Люди переважно бояться травмованих людей. А ми, українці, зараз травмовані. І репрезентуємо тут цю колективну травму», — сказала вона.
Ірина Цілик наголосила, що промова Володимира Зеленського спантеличила її й європейських кінокритиків. Зокрема, вона навела слова французького режисера, якого не покидало відчуття, буцімто важливе послання про вбивства людей, про Бучу, Маріуполь тощо подали десь між кавою і десертом. «Але Канн — є Канн. Тут така реальність, такі правила гри. Зрештою, ми їх певною мірою приймаємо, якщо їдемо сюди, беремо участь у фестивалі. Але ми маємо нагоду все одно говорити про своє і говорити за можливості гучно», — додала режисерка.
Вона також прокоментувала пресконференцію російського режисера Кирила Серебреннікова, який закликав допомогти сім’ям окупантів, які вбивають і ґвалтують мирних українських громадян. «Добре, що він показав своє істинне обличчя — й обличчя російських лібералів, дисидентів. Він мав би активніше протестувати проти війни Росії в Україні. Натомість закликає підтримувати сім’ї російських солдатів, які загинули на цій війні. Адже вони, за його словами, також жертви, жертви пропаганди. Дико, що ці меседжі звучать із таких майданчиків, як престижний Каннський кінофестиваль», — вказала п. Цілик.
Як повідомляв «Міст», президент України виступив на Каннському кінофестивалі.

Макс Карпенко, «Оглядач»

About Author

Meest-Online