Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Як знайти місце в суспільстві?

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Як знайти місце в суспільстві?

Іспанка зняла фільм про біженців в Україні

У вересні Аґентство ООН у справах біженців та Державна міґраційна служба в Україні репрезентували документальний фільм іспанської режисерки Паули Паласіос «Нові стіни (Жінки-біженки в Східній Європі)». Стрічка розповідає про ситуацію жінок-еміґранток, які намагаються отримати статус біженця в Східній Європі, зокрема в Україні.

У документальному фільмі зображено долі п’яти жінок-біженок, які рятувалися від переслідувань у країнах походження в пошуках притулку, безпеки та нового дому. Фільм, знятий в Україні, Білорусі та Молдові, пропонує новий погляд на те, як жінки, котрі стали жертвами переслідувань, справляються з труднощами, що випали на їхню долю. Він також відображає їхній особистий досвід вимушеного переселення в країнах Східної Європи. У фільмі розповідають свою історію міґрантки з Ірану, Афганістану, Росії, Узбекистану та Демократичної Республіки Конґо. Кожна з них мусила тікати з батьківщини через війну, насильство в сім’ї або політичне переслідування її родини.

«Нещодавно 250 тисяч людей змушені були тікати зі Сирії, де триває громадянська війна. Кілька сотень еміґрантів звернулося із заявами про притулок в Україні, Молдові та Білорусі, — розповідає представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Олдріх Андрисек. — Якщо хочете їм допомогти, перш за все будьте толерантними й відкритими».

Фільм побудований на інтерв’ю із жінками, які перебувають у притулках в Україні для людей без громадянства. Вони очікують рішення про отримання ними статусу біженця чи депортацію. Також у стрічці є коментарі працівників притулків, громадських організацій і посольств.

Однією з героїнь фільму є учасниця забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії Ольга Кудріна. У 2005-му разом зі ще одним членом об’єднання вона повісила на московському готелі «Росія» банер «Путин, уйди сам!». За це її засудили до 3,5 року ув’язнення. Жінка змушена була тікати в Україну. 2008-го вона отримала статус біженця, мешкає з родиною у Вінниці.

У своєму виступі Паула Паласіос, продюсер і директор фільму, яка приїхала на захід до Києва, зазначила: «У своїй роботі я лише намагаюся висвітлити деякі проблемні питання, однак сьогодні в цьому залі є багато людей які мають змогу змінити на краще життя багатьох людей, включаючи жінокбіженок».

2006-го п. Паласіос отримала кілька нагород на міжнародних кінофестивалях за фільм «Жінки без паузи». Стрічка розповідає про відмінності у сприйнятті менопаузи жінками різних країн світу. Про свій новий фільм вона каже так: «Через розширення ЄС між Азією і Європою утворилися нові стіни. Україна, Білорусь і Молдова стали, наче воротами, через які масово проходять міґранти на Захід. Колись вони були традиційно країнами еміґрації, тепер вони також є країнами призначення».

Чотири жінки, зображені у фільмі, узяли участь у заході разом з біженцями, які мешкають в Україні, та людьми, які допомагають шукачам притулку в Україні розпочинати життя спочатку. На показі стрічки Паула Паласіос звернулася до зали: «Сьогодні тут багато дипломатів, впливових людей. Звертаюся до вас: допоможіть одній із цих жінок. Вона досі не визнана біженкою».

Деяку інформацію в стрічці подано у вигляді анімації. Завдяки їй стає зрозуміло, звідки й куди рухалися жінки. Голос за кадром належить американській співачці Барбарі Хендрікс. Понад 25 років вона співпрацює з ООН. 2002-го була призначена безстроковим послом до- брої волі. Музику для звукової доріжки фільму написала чеська скрипалькавокалістка Іва Біттова, яку вважають виконавицею альтернативного напрямку. Її музика насичена національними елементами. Іва Біттова виконала на прем’єрі фільму пісню, яка є саундтреком до стрічки.

Кінокартину «Нові стіни» було знято торік, її виробництво фінансувалося документальним каналом «Аль-Джазіра» за підтримки Іспанського фонду захисту жінок і здоров’я, Посольства Королівства Норвегія в Україні та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply