Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Як українська режисерка створює фільми у США

Автор:

|

Березень 20, 2021

|

Рубрика:

Як українська режисерка створює фільми у США
Тетяна Ходаківська

Українка Тетяна Ходаківська працює режисеркою монтажу у Нью-Йорку, другій столиці американського кінематографа. Нещодавно вона закінчила роботу над стрічкою «Світанок третього дня» за мотивами оповідання Едґара Аллана По «Падіння дому Ашерів».
Тетяна розпочала свою кар’єру в американському кінематографі з великого документального проєкту для Організації Об’єднаних Націй. За її словами, поки працювала на цьому проєкті, до неї звернулися з новими пропозиціями. Зараз вона вже може обирати ті, над якими справді хоче працювати.
Рік тому Валентина Кімілья, гарна знайома Тетяни, порадила її американському режисеру Крейґу Кукровскі, котрий шукав режисера монтажу для свого фільму жахів за мотивами оповідання По. За словами Валентини, в американському кінематографі домінують чоловіки. Жінка, особливо не американкам, пробитися дуже складно, проте їхній талант цінують. Вона додала, що режисери люблять працювати з жінками-монтажерками, бо ті зазвичай дуже обдаровані.
Режисер Кукровскі роботою українки надзвичайно задоволений і називає її своєю правою рукою на знімальному майданчику. «Я зустрівся з Танею в Нью-Йорку, погомонів із нею, подивився на її роботу. Мені одразу сподобався стиль її монтажу, її дотик. Адже будь-хто технічно може це робити — просто натискати клавіші клавіатури, але це не є справжнім монтажем. Справжній монтаж — це інтуїція, вміння, талант. Я відчув, що Таня має це. Вона невгамовна, надзвичайно віддана. Мені дуже пощастило мати її у своїй команді», — тішиться він. Як головний режисер монтажу Тетяна була залучена у творчий і знімальні процеси від самого початку.
Стрічка «Світанок третього дня» зібрала на майданчику зірковий склад. Тетяна працювала разом із Мікі Рурком і Пітером Ґріном. «Ми до фільму працюємо з режисером над розкадровкою, над кожною сценою. Я намагаюся збагнути, що він хоче, пропоную щось. І потім, коли я вже на майданчику, то також можу пропонувати щось. Це вимагає довіри. І, на щастя, у нас така довіра з режисером Кукровскі була», — розповіла п. Ходаківська.
Кінострічка зараз майже завершена. Режисер веде перемовини про дистрибуцію стрічки. У планах — покази на фестивалях і повноцінний прокат у кінотеатрах восени. Серед найамбітніших цілей — номінація на «Оскара». Тим часом Тетяна, котра в Україні вже отримала найвищу кінематографічну нагороду «Золота дзиґа» за монтаж, уже працює над новим проєктом — стрічкою про модельний бізнес.
Як повідомляв «Міст», Українська кіноакадемія оголосила переможців кінопремії «Золота дзиґа» 2020 року, нагороду за найкращий монтаж отримала Тетяна Ходаківська.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply