Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Як українець став найкращим аніматором Діснея

Автор:

|

Січень 30, 2019

|

Рубрика:

Як українець став найкращим аніматором Діснея

Прем’єра «Білосніжки та сімох гномів» була, мабуть, найтривожнішою подією для Волта Діснея. Перший у світі повнометражний мультфільм обійшовся йому у космічну суму — 1,5 млн USD. Від цього показу залежало, чи поверне він гроші, і, зрештою, чи студія продовжить своє існування.
Так вправно передавати емоції діснеївські мультиплікатори вміли не завжди. У цьому їм допоміг Володимир Титла, син українських еміґрантів. 1934 року його запросили до студії Діснея. Тоді вони готували лише коротенькі мультики з простою анімацією, й ось раптом надамбітний план: мультфільм тривалістю годину двадцять!
З Білосніжкою все було зрозуміло — з-поміж 200 кандидаток обрали танцюристку і лише перемальовували її рухи. А як із гномами? Просто гарно промалювати персонажів було недостатньо. В обриси кожного коротуна він вселяв справжній характер. У порухах губ і брів легко читалися емоції вічно невдоволеного Буркотуна і розсудливого Дока. Саме момент зміни емоцій зачарував глядачів.
Мультфільм став справжньою сенсацією й отримав «Оскара». До заповітної статуетки додали ще сім мініатюрних, тим самим віддаючи належне і персонажам п. Титли.
Після «Білосніжки» українець перейшов у ранг топ-аніматорів з найвищою зарплатою — 300 USD на тиждень. Коли Волтові Діснею спало на гадку створити мультфільм про слоненя Дамбо і його маму, він одразу ж звернувся до українця. У того якраз підростав дворічний син Петро, тож на папір лягало те, що він бачив щодня вдома. Саме «Дамбо» 1941 року назвали вершиною творчості Титли, а кінокритики присудили два «Оскари» та «Пальмову гілку» за анімацію.
Підступний лялькар Стромболі з мультфільму «Піноккіо» став новим проривом для студії. Володимиру Титлі, котрий і сам вирізнявся зростом, кремезною статурою, густими чорними бровами та волоссям, легко дався візуальний образ італійця. З емоціями також було нескладно — про запальний характер Володимира знали всі. Відпрацьовуючи сцени з лялькарем, настільки входив у роль, що, за словами колег, навіть мури трусилися в його кабінеті.
Коли для мультфільму «Фантазія» потрібно було створити образ Чорнобога — бога темряви у слов’янській міфології — то це завдання також довірили українцю, розуміючи, що його походження допоможе краще втілити фольклорного персонажа.
Аби додати Чорнобогові лиховісності, художник працював практично у темряві, поставивши на підлогу невелику лампу, і змальовував із дзеркала страхітливі тіні на своєму обличчі. Експресивний за своєю натурою, п. Титла зумів відкрити нову еру в діснеївських мультфільмах — еру емоцій і детально розроблених характерів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply