Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Як кінокомпанії перебудовують свою роботу під час пандемії

Автор:

|

Червень 07, 2020

|

Рубрика:

Як кінокомпанії перебудовують свою роботу під час пандемії

Через епідемію Covid-19 світові кінокорпорації змушені заморожувати свої проєкти та скасовувати фільмування. Десятки проєктів переносять на невизначені дати, а рекламні бюджети майбутніх прем’єр потрапляють на смітник.
Більшість серіалів Netflix, у т. ч. нові сезони «Дуже дивних справ», «Відьмака» — на павзі, Ейч-Бі-О відклав фільмування нового епізоду «Друзів» і продовження «Аватара» Джеймса Кемерона. Під карантин потрапили і четверта «Матриця», фільмування якої зупинили у Берліні (Німеччина), екранізація відеогри Uncharted, а також «Фантастичні звірі-3». Постраждав і Amazon: знімальна група з 800 осіб у Новій Зеландії зупинила виробництво телевізійного серіалу «Володар перснів». Disney посунув рекордну кількість стрічок — «Пітер Пен», «Русалонька», новий «Сам вдома» і ряд інших проєктів.
Крім цього, студіям довелося відкласти релізи уже відзнятих кінопроєктів, оскільки кінотеатри більшості регіонів зачинені або обмежують кількість людей у залі. Так, перенесли прем’єри не менш значної кількості фільмів: Disney — «Чорну вдову», «Історію Девіда Копперфілда», трилер «Жінка у вікні» та «Мулан», а Universal перенесла «Міньйонів» і «Тролів».
Це призвело до мільйонних збитків. Але, трохи повагавшись, студії зважилися на відважний крок і замість стандартних кінотеатрів перенесли деякі прем’єри в он-лайн. Таким чином вони частково відшкодують збитки і потішать глядачів, котрі десятки років просили прискорити процес виходу кінопрем’єр на стрімінгових платформах. Тепер «Тролі: світовий тур» від Universal буде доступний у день релізу на стрімінгу. Його можна буде придбати у США за 19,99 USD. До студії приєдналися й інші: Warner Bros. запропонує до перегляду «Хижих пташок», які неналежно показали себе у прокаті. А Disney презентували цифровий реліз «Вперед».
Українські кіностудії та дистрибутори прем’єри також переносять, бо переносити цілком прем’єру в діджитал ніхто ще не наважився. А тут ще й Міністерство фінансів України вирішило урізати фінансування більш ніж на половину на ряд культурних проєктів, серед яких і діяльність Держкіно. Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики підготував заяву, у якій зазначив, що такий крок призведе до кризи та стагнації креативних індустрій країни і закликав Міністерство фінансів не ухвалювати таких рішень без консультацій. Українські кінематографісти зі свого боку звернулися до Дениса Шмигаля, прем’єра України, з відкритим листом щодо ситуації з фінансуванням української кінематографічної галузі.

Star Media
«Через запровадження карантину і ряду обмежень ми максимально перебудували роботу офісу, — розповідає Ольга Пантелеймонова, генеральна директорка кінокомпанії Star Media. — Перевели працівників на віддалену роботу в тих секторах, де це було можливо, склали графіки роботи постпродакшну, щоб не зупиняти виробничий процес. Для нас важливо зберегти робочі процеси і нашу команду. Але дуже «болісно» було зупинили фільмування проєктів. Така ситуація — в усій індустрії. Можна сказати, це не просто стрес, а катастрофа. Але ми робимо все, щоб зберегти людей, адже зобов’язані залишатися міцною частиною економіки. Ще трохи — і це буде неможливо. Необхідно терміново відновити активні фази виробництва, інакше індустрії дуже довго доведеться ставати на рейки знову. Ми не така сфера, яка зможе наступного ж дня відкритися та відновити бізнес. Фільмування — дуже складний процес, як в організації, так і в її підготовці, яку доведеться проводити заново».

Студія «Квартал 95»
Роботу над фільмами та серіалами ведуть дистанційно. Кінопроєкти зараз перебувають на стадії препродакшну. Автори працюють над сценаріями й ідеями. Фільмування запланували на пізніші терміни, зараз ведуть підготовчі роботи. Про збитки говорити ще зарано.

Кінокомпанія Film.ua
На час проведення заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу Film.ua Group перейшла на дистанційний режим роботи. Там дотримуються всіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо гарантування безпеки працівників. Там вдалося повністю зберегти потужності постпродакшну.

«1+1 Продакшн»
«На червень перенесли всі знімальні процеси, заплановані на квітень і травень. З найяскравіших прикладів — це ефіри «Голосу країни». Аналогічна ситуація з репетиціями — щоб не наражати людей на небезпеку, їх скасували або перевели в он-лайн, — поділилася Вікторія Левченко, керівниця «1+1 Продакшн». — Головне, що треба налагодити, — це координацію між каналами та програмними службами».

Arthouse Traffic
«Працівники компанії зараз працюють у віддаленому режимі. Ми ухвалили рішення про перенесення ряду наших подій: фестивалів європейського кіно, «Французька весна», «Українська весна», «Нове українське кіно», — поінформував Денис Іванов, директор Arthouse Traffic. — Зараз обговорюємо нові дати проведення цих подій та оголосимо їх, як тільки ситуація у Україні та світі стабілізується. Також довелося скасувати спеціальні покази чорно-білої версії фільму «Паразити» режисера Пон Джун Хо і перенести прокат фільму «Крихітка зомбі».

Volga Film Distribution
«Наш дружний невеликий колектив у повному складі пішов на віддалену роботу. Самоізоляція — це чітка соціальна позиція кожного з нас. Усі популярні запитання про те, як вибудувати роботу, мають зрозумілі відповіді: системи встановлення завдань і моніторингу перенесли з офісу — додому, — зазначила Вероніка Ясінська, директорка Volga Film Distribution. — А тепер переходимо до справді цікавої більшості частини розповіді: кризи. У кіносвіті склалася своя глобальна активна екосистема: студії, дистрибутори, кінотеатри, кіноринки, фестивалі, VOD-платформи. Такий струс і такі втрати не можуть минути безслідно, тільки для Голівуду збитки оцінюють у понад 20 млрд USD».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply