Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Відродження імпульсу єднання

Автор:

|

Жовтень 01, 2012

|

Рубрика:

Відродження імпульсу єднання

Саме про це дбає українець Михайло Іллєнко, знімаючи свої стрічки

Остання новина: Український Оскарівський комітет при Асоціації продюсерів України висунув cтрічку Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» на здобуття премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у номінації «Фільм іноземною мовою».

Тепер – до Америки?

До фінального відбору Український Оскарівський комітет узяв два фільми — «Будинок із башточкою» режисера Єви Нейман і «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» режисера Михайла Іллєнка. У підсумку саме фільм про українського індіанця Додоку отримав право представити Україну в Лос-Анджелесі. До 1 жовтня фільм-претендент від України має бути розглянутий і прийнятий Американською академією кінематографічних мистецтв і наук (Лос-Анджелес, США) для подальшого відбору серед фільмів інших країн.

Своєю чергою, режисер Михайло Іллєнко вважає за честь, що його фільм потрапив у номінацію на «Оскар». Тепер він шукає гроші, щоби гідно представити стрічку в США. «Для мене велика честь, що колеґи запропонували номінуватися на «Оскар». Це — перший крок. Що буде далі — ніхто не знає. У мене досвіду нема», — розповів Михайло Герасимович, наголосивши, що насамперед потрібно буде організувати велику промокампанію в Америці.

«Це має бути серйозна підготовка. Сама кампанія передбачає контакт із пресою, проморолик, звернення до рекламних аґенцій. Я вже говорив із продюсером. Думаю, де взяти гроші. Якщо Україна посилає на конкурс — треба там не загубитися», — наголошує режисер.

Перш ніж стрічку дивитиметься журі конкурсу, її мають випустити в прокат у США. Тільки після цього Американська кіноакадемія подивиться фільм і ухвалить своє рішення.

Українських кінотеатрів замало!

Шлях стрічки «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» до глядачів не назвеш простим. Режисер пригадав, як важко було знімати цей тепер уже відомий фільм. «Як човен назвеш, так він і попливе. Ми впродовж п’яти років знімали це кіно. Була й зупинка аж на 1,5 року. Але я абсолютно не скаржуся на долю. Ми не можемо бути окремо від кризи. Нічого особистого — просто криза», — резюмував він.

Та й у прокаті картині було спершу нелегко. «На практиці фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» я близько познайомився з проблемою просування українського кіно в українському прокаті. Фільм дуже охоче прийняли глядачі. Але виявилося, що мало екранів в Україні», — зауважує режисер.

Михайло Іллєнко вважає, що в Україні потрібно збільшити кількість кінотеатрів і змінити систему формування графіка показу фільмів. Таких висновків він дійшов після виходу у світ його фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Режисер порівнює кількість кінотеатрів в Україні й за кордоном: «Наприклад, у Чехії на 10 мільйонів населення припадає 1 000 екранів. А в нас — усього 380 на 45 мільйонів мешканців. Щоби повернути витрачені гроші, треба дуже суттєво змінити цю пропорцію. Маю на увазі збільшення кількості кінотеатрів, а не зменшення населення».

Пан Іллєнко також зазначив, що, оскільки в українських кінотеатрах усе розписано на рік наперед, його стрічку часто доводилося ставити на денні та ранкові сеанси. Та попри всі труднощі фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» уже зібрав у прокаті понад 2 мільйони гривень. «Це — найрентабельніший з усіх фільмів, які повністю зроблені в Україні, — похвалився режисер. — Стрічка «Сафо» мала більший касовий збір, але це, швидше, — англійський фільм».

Місія — здійсненна

А поки стрічка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» торує собі шлях до «Оскара», кінорежисер Михайло Іллєнко працює над фільмом під назвою «Толока». В основі кінокартини —вірш Тараса Шевченка «А у тої Катерини хата на помості». «Це — екранізація поезії Шевченка. Дуже довго й складно пробиваю цей проект. Йому вже років із 10 точно», — повідомив пан Іллєнко.

Режисер зауважив, що в Україні ось уже півстоліття не знімали жодних фільмів за творами Великого Кобзаря: «У нас 50 років не екранізували Шевченка. Був у 1988-му фільм за повістю «Капітанша», але його ніхто не бачив. У ті часи таких фільмів уже не дивилися».

Як зазначив Михайло Герасимович, сюжет його нової стрічки можна переказати за 20 секунд. «Залицялося троє козаків до дівчини. А вона їм каже: «Хто поверне мого брата з полону з Криму — за того й вийду». Двоє загинуло, бо місія — нездійсненна. А третій повернувся з братом. І тут Катерина каже: «Це — не брат, це мій милий». Уявіть, що вона чекала на нього триста років. І чотирнадцять разів піднімала хату на толоці, востаннє — після Чорнобиля, бо знала, що треба двері відчинити. Оця толока — це безперервний процес воскресіння, бо за два дні на згарищі знову постає хата. А на толоку сходилися всі — знайомі, сусіди. Навіть, якщо посварені були — не могли не прийти. Хочу, щоби цей імпульс єднання був відроджений».

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply