Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Великі плани. Американка українського походження зніме фільм про українку

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Великі плани. Американка українського походження зніме фільм про українку

Свій дебют в ігровому художньому кіно американський режисер-документаліст з українським корінням Лана Паршина хоче реалізувати в копродакшні Лос-Анджелеса та Києва. Цієї осені режисер приїжджала в українську столицю в пошуках партнерів для зйомок нового фільму про історію українки в Америці. А заодно поділилася таємницями везіння та новинами кіноринку США.

У пошуках однодумців

Після досягнення повноліття Лана Паршина виграла ґрінкарту й переїхала до Америки, де здобула освіту в Нью-Йоркському університеті Tisch School of the Arts. Візова лотерея — не остання удача в житті режисера. Лана Паршина — одна з небагатьох, кому вдалося домогтися тривалої аудієнції з донькою Йосипа Сталіна — Світланою Аллілуєвою. Стрічка «Світлана про Світлану» стала початком режисерської кар’єри актриси, сценаристки та продюсера. Зараз у неї за плечима ще одна документальна стрічка — «360 градусів навколо світу» — і великі плани щодо ігрового кіно. Розвиваючи свою кар’єру в США, Лана Паршина не втрачає зв’язків із київськими колеґами й придивляється до варіантів міжнародного копродакшну.

«Один продюсер, прочитавши сценарій, сказав мені, що це — десь на межі фестивального й комерційного кіно, — розповідає Лана. — Мені цікаво зробити фільм зрозумілим для масової аудиторії та зворушливим. Шукаю однодумців, які візьмуть участь у створенні не тільки фестивального, але й зрозумілого для масового глядача успішного комерційного проекту. Подібної українсько-голівудської копродукції ще не було — був копродакшн в артхаусному кіно, були європейські копродакшни. Можливо, це буде перше об’єднання Лос-Анджелеса й Києва в сенсі міжнародного проекту».

Збірна історія

Отже, фільм «Відображення» (Reflections), можливість зйомок якого зараз розглядається, частково буде й про Україну. Це — історія простої української дівчинки, яка приїжджає в місто Лос-Анджелес. Відмінниця, спортсменка, красуня, вона потрапляє в зовсім нове середовище й повинна навчитися виживати в цьому місті. Спочатку, звичайно, їй важко це вдається. До того ж вона закохується в гарячого латиноамериканця. У них народжується дитина, а через три місяці хлопець зникає. Минає п’ять років, вони зустрічаються — власне, розповідь у фільмі ведеться від їх імені, а окремі епізоди з їхнього життя дозволяють відтворити у фільмі історію їхніх стосунків. Дівчина вже непогано стоїть на ногах, у неї — прекрасний чоловік-адвокат, і ось тепер вона повинна за один день вирішити, кого любить насправді й із ким залишиться.

Режисер стверджує, що цей ігровий фільм — збірна історія дуже багатьох жінок: «Звичайна життєва історія, але я думаю, що вона буде цікава багатьом».

Сценарій до стрічки написала Меліса Пейнтер, що перемогла на фестивалі «Санденс». Вона знайома глядачам як сценаристка фільму «Моя мама русалка» Алкі Девіда, а також за стрічкою «Укради мене», у якій виступила сценаристом і режисером.

Чим живемо ми?

До команди, яка вже працює над фільмом, зокрема, увійшов кастинґ-директор Сіг де Мігель, який керував кастинґами таких фільмів, як «Кроляча нора» з Ніколь Кідман, фільмом «Помилкова спокуса» Роберта де Ніро з Анджеліною Джолі й Меттом Деймоном у головних ролях. У головній ролі Лана Паршина планує задіяти канадську актрису українського походження в другому поколінні Кетрін Віннік. Вона грала в серіалі «Кістки», фільмі «Кохання й інші ліки» культового режисера Едварда Звіка й інших. Разом із Кетрін Віннік режисер їздила в українські квартали, щоби актриса змогла відчути їх енерґетику. «Я ж виросла в Східній Європі, — пояснює Лана, — а вона — уже друге покоління еміґрантів із Західної України».

У сценарії знайшли своє відображення поєднання різних культур — латиноамериканської, східноєвропейської, американської. Аспект асиміляції й акторська гра є для режисерки найбільш цікавими складовими фільму: «Завжди цікаво залізти людині в голову та зрозуміти, як там усе працює. В Америці є таке поняття, як правило близькості, яке передбачає режим «макро» щодо середовища проживання. Нам цікаво те, чим живемо ми, наші сусіди, і все, що має до нас безпосередній стосунок. Такий підхід застосуємо до «Відображення», і це багато про що говорить».

Перші гроші

Знімати фільм Лана Паршина планує в Лос-Анджелесі. Каже, це — дешевше. А від української сторони розраховує на ідеологічну та фінансову складові. Загалом, у виробництві стрічки беруть участь студійні люди, але компанія приватна, не залежна від студії. Права на сценарій належать пані Паршиній. Для цього проекту разом з американськими інвесторами зареєстрували компанію Reflections LLC у штаті Делавер, а також рахунок в американському банку, де вже лежить частина грошей на фільм. Цих фінансів, упевнена режисер, достатньо для передпродакшна. Частково гроші були витрачені на сценарії, залучення ключових акторів і команди, визначення локацій, розробку бюджету.

«Перші гроші на фільм я отримала, коли самого сценарію ще не було, — зазначає Лана. — Дізнавшись, про що буде картина, один американець виписав чек на 50 тис. USD. Це — мій давній знайомий ще з часів, коли я працювала у сфері зв’язків із громадськістю і займалася такими зовсім не художніми речами, як реструктуризація компанії на межі банкрутства. У нього росте дочка, і дружина сидить вдома, займається її вихованням. Йому цікаво зрозуміти психологію жінки. Інший інвестор, прочитавши сценарій, сказав, що це — історія з його життя».

Дзвінка Камінь

Режисер уважає, що «Відображення» — на межі комерційного й артхаусного кіно: «Утім, я би не змішувала незалежне кіно з артхаусним. Усе-таки в артхаусного кіно — своя маленька ніша в такій великій категорії, як незалежне кіно. Незалежні фільми беруть участь у фестивалях заради визнання кінокритиками, здобуття популярності та паблісіті. А також щоби знайти дистриб’юторів: усі великі фестивалі обзавелися кіноринками, на яких можна продати фільм для показу у світовому прокаті. До того ж кінофестивалі відвідують компанії, які займаються закупівлею фільмів».

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply