Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Васянович відмовився від нагороди Зеленського

Автор:

|

Грудень 01, 2020

|

Рубрика:

Васянович відмовився від нагороди Зеленського
Валентин Васянович

Валентин Васянович, режисер фільму «Атлантида», відмовився від ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, який йому хотів вручити Володимир Зеленський. Зокрема, він наголосив, що цією відмовою протестує проти «генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, які створювали українську кіноіндустрію останніми роками». «За дивним збігом обставин, ці справи стосуються переважно тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені. Не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує, а іншою відкриває кримінальні провадження і займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність і етика», — заявив кіномитець.
Він згадав провадження, опубліковане на сайті Держкіно перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопроєктів. У ньому попросили експертів «при оцінюванні проєктів під час другого туру врахувати інформацію щодо наявності незакритих кримінальних проваджень щодо компаній (відповідно до звернень правоохоронних органів) та наявність незавершених і не зданих до Держкіно проєктів у попередніх роках». Зокрема, йшлося про компанії «Трафік філмз», «Лаймове світло», «Артхаус трафік», «Молодість» тощо.
Також він президентської нагороди відмовилася Ірина Цілик, режисерка фільму «Я і Фелікс». «Вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти кривдять несправедливими діями теперішньої влади», — пояснила вона.
Як повідомляв «Міст», Україна висунула «Атлантиду» на «Оскара»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply