Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Валентин Васянович: «Кіно — сильний наркотик»

Автор:

|

Жовтень 30, 2019

|

Рубрика:

Валентин Васянович: «Кіно — сильний наркотик»
Валентин Васянович

Валентину Васяновичу вдалося неймовірне: вперше за понад 25 років український фільм потрапив на цей престижний міжнародний кінофестиваль. Мало того — переміг в одній з офіційних програм. Тепер заповітний лев прикрашає київську квартиру режисера «Атлантиди».
— Що відчували, отримуючи цю нагороду?
— Стан позитивного афекту я переніс ще тоді, коли «Атлантиду» запросили на фестиваль до Італії. Тому присудження нагороди сприйняв достатньо спокійно. Навіть виходячи за нею, не дуже хвилювався. До речі, фігурка лева — з металу і важить 2 кг. Зараз стоїть на полиці серед інших відзнак. Перевести ж подих було ніколи, адже одразу з Венеції полетів на інший фестиваль — у Торонто. Тепер маємо запрошення ще на 15 кінофорумів. Найближчі — у Німеччині, Польщі й Японії. З одного боку, це тішить, а з іншого… Всі поїздки трохи затримують роботу над наступним проєктом, яку хотілося б розпочати.
— Як відбувався кастинг?
— На кастингу я шукав тих, хто має досвід воєнних дій. Тобто людей, котрі бачили смерть, кров тощо. До того ж треба було, щоб вони органічно почувалися перед камерою. Пошук наших героїв тривав доволі довго, приблизно три-чотири місяці. Переглянули багатьох, але найкращим виявився Андрій Римарук. Як і парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Оскільки я сам не був на війні, то, звісно, мав потребу в консультантах. Під час репетицій ми проговорювали всі сцени та діалоги. Актори допомагали розставити правильні акценти. Іноді відверто казали: «Мій герой так не міг би висловитись, тому, тому і тому…» Я відповідав «О’кей!», тут же переписував діалог, і ми знімали далі. Так народжувалася «Атлантида».
— Що для вас кіно?
— Кіно — сильний наркотик. Людині, котра потрапляє один раз на майданчик (неважливо — актор чи режисер), потім дуже важко без цього жити. Це справді залежність, яка дає тобі новий сенс існування. Тож тепер я на 100 % щаслива людина, бо займаюся кіно. З нетерпінням чекаю, коли завершиться турне фестивалями й можна буде знову знімати. Я виграв конкурс Держкіно й планую взимку стартувати з новим проєктом, у якому хочу показати світ дорослих очима дитини. Це мало б бути цікаво.
Розмовляв Богдан Бондаренко, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply