Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Український павільйон: ласкаво просимо!

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Український павільйон: ласкаво просимо!

З 16 до 26 травня на Каннському кінофестивалі представляють українську кінопродукцію. Заплановано прем’єри трьох нових фільмів: стрічки «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка, кіноальманаху «У кожного свій Чехов» і документальної картини «Чемпіони з підворітні» режисера Ахтема Сеїтаблаєва. Останній фільм розповідає про українських безхатченків, які 2009-го виграли в Мілані чемпіонат світу з футболу серед бездомних.

«Команда поїхала туди маленьким складом і обійшла аргентинців, бразильців, італійців, — каже Сеїтаблаєв. — Це — історія про людей, які, незважаючи на своє місце в суспільстві, повернули собі людську гідність».

23 травня у кінотеатрі Lerins показали «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». «Три місяці фільм був у всеукраїнському прокаті на 80 екранах. Мав 60 тисяч глядачів. Зібрав понад 200 тис. USD, — розповів продюсер стрічки Володимир Філіппов. — Із цим фільмом наш глядач нарешті повернувся до свого кінематографа. Думаю, картина ввійде в історію як така, що змінила ставлення глядачів до вітчизняного кіно. Сьогодні ми вже домовилися з російським дистриб’ютором про російський прокат фільму. У Каннах його дивилися світові прокатники, бо спочатку хотіли побачити фільм на великому екрані й переконатися в якості стрічки. Багато хто ще не вірить, що в Україні знімають технологічно сучасне кіно».

На кіноринку представляють проект фільму Віктора Андрієнка «Іван Сила». Це — стрічка про пригоди українського героя Івана Сили. 1928-го його назвали найсильнішою людиною планети. 1937-го, на піку своєї кар’єри, він припинив виступи за кордоном і повернувся на Батьківщину. Також на фестивалі репрезентують іще 5 проектів, які перебувають у розробці. Зараз вони — на стадії пошуку інвестицій і партнерів за межами країни.

«Завдання українського павільйону в Каннах — промоція України й пошук ділових партнерів для спільного виробництва кіно, — каже голова Держкіно Катерина Копилова. — Український павільйон займає 25 квадратних метрів. Це діловий майданчик, який дає змогу демонструвати проекти, що перебувають у розробці, проводити перемовини. У павільйоні завжди присутні наші кінопродюсери. Тут можна взяти рекламну продукцію й ознайомитися з тим, що в нас виробляють, де можна налагодити співпрацю чи знайти локації для зйомок в Україні. Павільйон — це борщ, який кипить з 9-ї ранку до 6-ї вечора».

Зазначимо, у конкурсі бере участь фільм українського режисера Сергія Лозниці «У тумані».

Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply