Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Український ковбой

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Український ковбой

Юл Бриннер

Юл Бриннер (справжнє ім’я — Юлій Бринер) народився 11 липня 1920 року у Владивостці (Росія), а помер 10 жовтня 1985 у Нью-Йорку. Він — американський актор російсько-українського походження, онук одеського лікаря Шарія. Лауреат премії «Оскар» у категорії «найкращий актор» у фільмі «Король і я» (1956), а також володар престижної театральної нагороди «Тоні».
Іншим дідом Юла Бриннера був швейцарець Жюль Бринер, котрий оселився у Владивостоці. Його молодший син Борис одружився з українкою Марусею Благовидовою, котра стала матір’ю Юлія. Родина Бринерів рано покинула Росію й оселилася у Франції, де Юл виступав у Паризькому цирку, але після падіння отримав травму й приєднався як працівник сцени й учень-актор до російської театральної трупи Пітоєва. Водночас майбутня зірка навчався в Сорбонні, найкращому та найпрестижнішому університеті Франції. Згодом талановитий молодик став протеже актора Михайла Чехова, котрий і забрав його 1940 року до США. Позаяк Юл розмовляв кількома мовами, то в часи Другої світової війни його призвали на службу до Військової інформаційної агенції США й упродовж усієї війни він був коментатором на радіостанції, що транслювала свої передачі на територію окупованої німцями Франції.
Після Другої світової війни актор повернувся в США і 1946 року з’явився на Бродвеї разом із акторкою Мері Мартін у п’єсі «Пісня для лютні». 1949-го Юл вперше знявся в кіно в «Порту Нью-Йорка». Успіх прийшов 1951 року: його обрали на роль короля в бродвейському мюзиклі «Король і я». За цю роль актор отримав безліч нагород, любов глядачів і похвали критики. Саме тоді Юл додав до свого прізвища другу літеру «н», а також за порадою Марлен Дітріх, поголив голову, що стало його фірмовою фішкою. Бриннер виступив у цій постановці 1246 разів, а потім поїхав у Голлівуд і повторив свій успіх в екранізації цього мюзиклу, отримавши 1956 року свого єдиного «Оскара». Новий успіх чекав на актора у фільмі колишнього киянина Анатоля Литвака «Анастасія».
Актор знявся в багатьох фільмах. Із цікавих ролей варто відзначити роль Криса в «Чудовій сімці», Дмитра Карамазова в «Братах Карамазових» та андроїда в фантастичному триллері Майкла Крайтона «Атракціон «Західний світ». Своє українське коріння Юл згадав, зігравши роль Тараса Бульби в американській екранізації безсмертного твору Миколи Гоголя.
Він був знайомим чи партнером фактично всіх сучасних йому зірок кіно та театру — Марлен Дітріх, Жана Маре, Жана-Луї Барро, Марселя Марсо, Інгрід Бергман. Серед прихильників його таланту були Пабло Пікассо, Сальвадор Далі, королі Іспанії Хуан Карлос, Греції — Костянтин, Йорданії — Гусейн. Його кохали такі кінозірки, як Елізабет Тейлор і Джина Лоллобриджида. Його близькими друзями були президент Джон Кеннеді, письменник Ернест Гемінґвей, співак і актор Френк Сінатра.
1950 року Бриннер написав книгу «Винесіть уперед дитину». У другій половині 1960-х рр., рятуючись від податківців, переїхав жити в Швейцарію, але 1972-го знову повернувся в Голлівуд. У вересні 1983 року лікарі виявили в актора рак легенів і повідомили, що йому жити не більше місяця. Тож Юл подався в турне з виставою «Король і я» на прощальні гастролі від Західного до Східного узбережжя США: турне тривало майже два роки і закінчилося 1985 року за чотири місяці до смерті актора. У мюзиклі «Король і я» Юл Бриннер виступив 4625 разів упродовж 30 років.
Після смерті актора Американська легенева асоціація випустила на екрани телебачення серію жахливих звертань Юла Бриннера до телеглядачів зі закликом відмовитися від шкідливої звички куріння, яка коштувала йому життя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply