Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Український фільм змагатиметься за «Оскар»

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

Український фільм змагатиметься за «Оскар»
Автори стрічки «Додому»

Фільм «Додому» Нарімана Алієва виборюватиме від України премію американської кіноакадемії «Оскар». Змагатиметься в категорії «Міжнародний повнометражний фільм». «Моє кіно — про сім’ю, базові цінності, розуміння дому та місця у світі, — каже режисер. — Звісно, хочемо виграти «Оскар». Але для нас важливіше — попрацювати з фільмом на північноамериканському ринку. Ще раз показати, що на мапі кінематографічного світу існує Україна». За сюжетом, кримський татарин Мустафа їде до анексованого Криму з молодшим сином, аби поховати старшого, котрого вбили на Донбасі.
Стрічка «Додому» стала єдиним кандидатом, який подали на розгляд Національного Оскарівського комітету. «Щоб подати заявку на здобуття «Оскара», продюсерам потрібно витратити певні ресурси: матеріальні, людські, моральні, часові, — розповідає Алік Шпилюк, голова українського Оскарівського комітету. — Вони вирішили, що їхні роботи не мають шансів поряд із стрічкою Алієва».
Уперше фільм «Додому» показали на кінофестивалі у французьких Каннах у травні ц. р. Узимку його транслюватимуть у кінотеатрах Франції, Великої Британії, Греції, Китаю та Туреччини. Конкурентів на премію «Оскар» творці української повнометражки дізнаються 13 січня 2020 року. Церемонія нагородження пройде в Лос­Анджелесі (штат Каліфорнія) 9 лютого.
До слова, Володимир Яценко, продюсер фільму «Додому», став членом Європейської кіноакадемії. Володимир Яценко є головою Асоціації кіноіндустрії України та продюсером трьох успішних фестивальних стрічок: фільм «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна представляв Україну на 22-му Талліннському міжнародному кінофестивалі, картина «Додому» режисера Нарімана Алієва брала участь у 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі та отримала Ґран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю (МКФ), а стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича увійшла до офіційних програм Венеційського МКФ та МКФ в Торонто. Володимир Яценко став 49-м представником України в Європейській кіноакадемії.

Вікторія Козуб, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply