Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Українські кінокритики вперше вручатимуть власну премію

Автор:

|

Жовтень 10, 2018

|

Рубрика:

Українські кінокритики вперше вручатимуть власну премію

Українські кінокритики вперше вручатимуть власну премію за найкращі українські фільми. Вона називатиметься «Кіноколо». Організатори премії оголосили список номінантів. Наразі лідирують фільми «Донбас» Сергія Лозниці та «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва (по три номінації кожен). Претенденткою на звання найкращої актриси є львівська акторка та співачка Наталія Половинка. Премію вручатимуть у семи номінаціях.
До комітету «Кінокола» входять кінокритики та кінознавці, які є членами міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять у друкованій пресі, он-лайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, котрі видають аналітичні матеріали про українське кіно в засоби масової інформації.
На премію номінували стрічки українського виробництва (враховані також зняті у міжнародній копродукції), які були вперше показані в Україні в період із 1 жовтня 2017-го до 30 вересня 2018 року включно, а саме мали кінотеатральний прокат на території України або були показані вперше на українському кінофестивалі.
Лауреати премії будуть оголошені на урочистій церемонії нагородження 26 жовтня під час відкриття кінофестивалю «Київський тиждень критики». Це міжнародний кінофестиваль, створений із метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply