Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Українські фільми отримали нагороди в Каннах

Автор:

|

Липень 30, 2021

|

Рубрика:

Українські фільми отримали нагороди в Каннах
Кадр зі стрічки «Ольга»

Фільм режисера Елі Граппа «Ольга» отримав приз співтовариства письменників і композиторів SACD за найкращий сценарій у рамках ювілейного 60-го Каннського тижня критики. Тиждень критики — одна з найавторитетніших конкурсних програм Каннського кінофестивалю.
У стрічці п. Граппа розповідають про українську гімнастку, яка стоїть перед складним життєвим вибором під час Євромайдану. На прем’єрі в Канні була присутня виконавиця головної ролі Анастасія Будяшкіна, гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного. «На Каннському кінофестивалі пролунав гімн України, глядачі плакали на кадрах Революції гідності та приходили до Українського павільйону дякувати за фільм», — поділився Максим Осадчий, продюсер стрічки.
Крім цього, український режисер Сергій Лозниця отримав спеціальний приз журі премії «Золоте око» на Каннському кінофестивалі за документальний фільм «Бабин Яр. Контекст» про вбивства євреїв нацистами в Києві в часи Другої світової війни. Ілля Хржановський, художній керівник меморіального центру «Бабин Яр», під час церемонії зачитав лист п. Лозниці на адресу журі та фестивалю і прийняв нагороду від імені режисера.
Останній висловив сподівання, що ця нагорода допоможе фільму охопити широку авдиторію по всьому світу. «Дуже сподіваюся, що цей фільм покажуть в Україні і він надихне на змістовну дискусію. Це особливо важливо для країни, на території якої відбулися ці трагічні події 80 років тому», — зазначив він.
«Золоте око» — престижна нагорода, яку надають по суті найкращому документальному фільмові, представленому на кінофестивалі. Цей приз існує з 2015 року, його ініціювала Громадянська спільнота мультимедійних авторів на чолі з Жулі Бертучеллі, а Канський кінофестиваль надає їй підтримку.
Як повідомляв «Міст», раніше в Каннах отримав премію фільм «Донбас».

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply