Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Українські фільми отримали нагороди на міжнародних кінофестивалях

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

Українські фільми отримали нагороди на міжнародних кінофестивалях
Сцена зі стрічки «Атлантида»

Фільм Валентина Васяновича «Атлантида» став переможцем кінофестивалю «Лістапад» у Мінську (Білорусь). Журі назвало цю стрічку найкращим фільмом усього кінофоруму. Події фільму відбуваються на Донбасі 2025-го, через рік після перемоги України у війні. Головні ролі зіграли не професійні актори, а справжні ветерани російсько-української війни Андрій Римарук і Людмила Белека. Їхні герої займаються пошуками й ідентифікацією останків. Вони намагаються вижити на території, яка стала непридатною для життя. Ця вражаюча робота вже отримала приз Венеційського кінофестивалю, де відбулась її світова прем’єра.
Одночасно із нагородою у Мінську «Атлантида» стала лауреатом спеціального призу журі на міжнародному кінофестивалі в Токіо (Японія). Фестивальний шлях стрічки триває, а у прокат вона вийде наступного року.
Так само у Мінську диплом «за творче дослідження нових способів розповісти про свою країну» конкурсу дебютів «Молодість на марші» отримав фільм «Мої думки тихі» Антоніо Лукича. Як і в Мінську, Ірму Вітовську, виконавицю головної жіночої ролі, назвали найкращою акторкою й на фестивалі «Корона Карпат» у Трускавці.
Фільм також став найкращим фільмом за версією молодіжного журі кінофестивалю у Торуні (Польща). Він уже встиг здобути нагороди Карловарського та Одеського міжнародних кінофестивалів. А українські кінокритики назвали картину «Відкриттям року». Ірму Вітовську назвали найкращою акторкою також кінокритики та журі Одеського фестивалю.
Головний герой стрічки — Вадим, 25-річний композитор і звукооператор. Після цілої купи невдач він отримує завдання записати голоси закарпатських тварин. Це може стати його шансом перебратися до Канади. Все ускладнюється, коли супутницею у новій роботі стає мама Вадима. У ролі Вадима — Андрій Лідаговський. Прекрасно зроблена та дуже дотепна комедія має вийти на українські кіноекрани 2 січня 2020-го.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply