Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Українське кіно позбавили держфінансування

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

Українське кіно позбавили держфінансування
Микола Княжицький

Микола Княжицький, народний депутат України, заявив, що в одному з комітетів Верховної Ради (ВРУ) представники президентської фракції «Слуга народу» проголосували за те, щоб виключити українських продюсерів із числа тих, хто може отримати державну підтримку при виробництві кінофільмів.
За його словами, це суперечить Конституції, логіці, міжнародній практиці і громадянським почуттям. «Вдячний тим, хто не голосував за таке антиукраїнське рішення і тим членам правлячої партії, хто голосував за цей абсурд, але у виступах висловлював сумніви у його обґрунтованості. Небезпека монобільшості у тому, що вседозволеність заколисує тверезе мислення і веде до численних помилок. Вони цього не розуміють», — підсумував п. Княжицький.
Автори цього законопроєкту сподіваються залучити позабюджетні кошти та іноземні інвестиції в українське кіновиробництво України. Крім того, вони пропонують додаткові стимули для популяризації України у світі. Іноземні продюсери зможуть претендувати на додаткові виплати, якщо у фільмі буде очевидною українська тема. «По-перше, дозволить залучити додаткові кошти. Наприклад, усім відомий серіал «Чорнобиль» знімали переважно в Литві, а не в Україні через відсутність можливостей. По-друге, це дасть додаткову експертизу українським фахівцям. По-третє, це додаткові кошти  в економіку, бо вони платитимуть у готелях і транспортникам тощо», — запевнив Олександр Ткаченко, голова комітету ВРУ з питань гуманітарної ті інформаційної політики.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply