Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Українська стрічка перемогла на фестивалі в Таллінні

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Українська стрічка перемогла на фестивалі в Таллінні

27 листопада відбулася офіційне нагородження переможців на 16-му Міжнародному кінофестивалі “Темні ночі” в Таллінні. Український фільм режисера Єви Нейман “Будинок із башточкою” отримав Гран-прі кінофоруму, а також нагороду за найкращу операторську роботу. Оператором-постановником фільму виступив Рімвідас Лейпус.
“Для нас було цілковитою несподіванкою те, що ми здобули відразу дві нагороди! – розповіла креативний продюсер фільму Наталія Стрібук. – На фестивалі були представлені дуже сильні роботи, і, звичайно ж, у такому конкурентному середовищі особливо приємно, що журі оцінило роботу всієї нашої команди й окремо відзначило приголомшливу операторську роботу Рімвідаса Лейпуса”.
Міжнародний кінофестиваль “Темні ночі” є однією з найбільших подій Північної Європи у світі кіно. Цьогоріч на ньому було представлено 600 кіноробіт із 66 країн, серед них – 270 повнометражних картин.
Проходив кінофестиваль із 12 по 28 листопада. Він складається з основної програми, підфестивалів дитячих і молодіжних фільмів, анімаційних фільмів, студентських і короткометражних стрічок, а також ринку медіа та кіновиробництва.
Сценарій до фільму “Будинок з башточкою” написаний за однойменним автобіографічним оповіданням Фрідріха Горенштейна. Мовчазне послання фільму можна сформулювати так: “Людяним можна й потрібно залишатися завжди”. Це – трагічна історія восьмирічного хлопчика, що повертався з мамою в рідне місто з евакуації взимку 1944 року. На півдорозі додому їх знімають із потяга, так як мати хлопчика занедужує на тиф і невдовзі вмирає. Дитина залишається сам на сам зі своїм горем, серед чужих людей, яким, за великим рахунком, немає до неї справи. Довірившись незнайомцям, хлопчик продовжує свій шлях додому. Усе, що він запам’ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, – це те, що на привокзальній площі стоїть старий будинок із башточкою.
Режисер картини – Єва Нейман. У кінострічці знялися Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький, Марія Поліцеймако. Дев’ятирічний хлопчик, вихованець одеського інтернату, Дмитро Кобецкой зіграв головну роль.

Сергій Берець

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply