Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Українська кіноспільнота вимагає відставки керівництва Держкіно

Автор:

|

Грудень 07, 2022

|

Рубрика:

Українська кіноспільнота вимагає відставки керівництва Держкіно
Марина Кудерчук

Національна спілка кінематографістів України оприлюднила відкритого листа про відповідальність Марини Кудерчук, голови Державної аґенції України з питань кіно за поглиблення кризи в українському кінематографі. До листа приєдналися інші кіноорганізації, зокрема, Спілка кінокритиків України, Українська гільдія режисерів та інші. У листі перелічені факти, які свідчать про непрофесійність п. Кудерчук. З метою подолання кризи кіноспільнота висунула свої вимоги, в т. ч. відставку її й її заступників.
Лист адресований президенту України Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, голові комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної й інформаційної політики Микиті Потураєву, міністру культури та інформаційної політики України Олександру Ткаченку та голові Національного аґенції України з питань державної служби Наталії Алюшиній.
Фактами, які стали підставою для написання Листа стали: неефективне використання з порушенням законодавства коштів державного бюджету, спрямованих на державну підтримку кінематографії й управління об’єктами державної власності; перешкоджання участі національних фільмів на міжнародних кінофестивалях; порушення прав і законних інтересів іноземних виробників, залучених місцевими суб’єктами кінематографії до процесу фільмування в Україні; систематичні порушення Держкіно своїх зобов’язань при виконанні договорів про надання державної підтримки на виробництво фільмів і перевищення повноважень при оформленні договорів, що є схилянням виробників до порушення закону та немотивованих виправлень бухгалтерської звітності та первинних документів, із метою зменшення суми державного фінансування при підписанні акта про завершення виробництва; перевищення службових повноважень головою Держкіно у сфері діяльності державних кіностудій; так звана реорганізація Довженко-центру, що загрожує знищенням культурної інституції; неприпустима поведінка керівника державного органу, що принижує честь і гідність громадян.
Підсумовуючи вищевикладене, підписанти вимагають: відправити у відставку керівництво Держкіно, недоброчесні та незаконні дії якого призвели до поглиблення кризи в українському кінематографі; скасувати наказ Держкіно про «реорганізацію» Довженко-центру що ставить під загрозу діяльність цієї унікальної культурної установи; призначити на посаду генеральної директорки Довженко-центру Олену Гончарук, яка перемогла у конкурсі, результати якого є дійсними і не були скасованими; надати Довженко-Центру статус Національного фонду фільмів; зібрати погоджувальний круглий стіл із представниками влади та українських кіноорганізацій із персональним членством щодо призначення компетентного і доброчесного керівництва Держкіно.
Нагадаємо, що це вже не перша спроба кінематографістів змінити керівництво Держкіно. 2020-го національна спілка кінематографістів України виступила із вимогою відставки Марини Кудерчук, яка раніше працювала директоркою кінотеатру. Вони вважають її некомпетентною для цієї посади, а також скаржаться на недостойну державного службовця поведінку. З того часу криза лише загострилась.
Як повідомляв «Міст», НСКУ ініціює відставку Марини Кудерчук.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

До слова
Європейська кіноакадемія присудила премію всім українським продюсерам. Eurimages Co-Production Award є спільною ініціативою Європейської кіноакадемії й «Єврімажу» — фонду підтримки культури Ради Європи. Зазвичай її присуджують одному продюсеру. Проте цього року нагороду отримали всі українські продюсери «як вияв високої вдячності за зростання якості українського виробництва за останні роки й як знак постійної підтримки тепер, коли інфраструктура підтримки виробництва в Україні зазнала краху».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply