Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Україна висунула на «Оскара» «Атлантиду»

Автор:

|

Жовтень 08, 2020

|

Рубрика:

Україна висунула на «Оскара» «Атлантиду»
Сцена зі стрічки «Атлантида»

Оскарівський комітет України висунув на премію «Оскар» у категорії «міжнародний повнометражний фільм» від України фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Ця стрічка є однією з найтитулованіших українських фільмів останнього часу.
Світова прем’єра відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», де фільм переміг. Українська прем’єра стрічки відбулася 26 вересня ц. р. у рамках міжнародного конкурсу Одеського кінофестивалю, який цього року відбувається у віртуальному форматі, а в український прокат робота вийде 5 листопада.
Події фільму розгортаються 2025-го, після перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернули до складу країни, але його території визнані непридатними для життя. Всі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори: колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проводили в Маріуполі та Києві.
«Атлантида» має надзвичайно успішну фестивальну історію. Фільм показали на понад 50 фестивалях, де крім венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі, картину придбав телевізійний канал Ейч-бі-о та дистрибутори трьох європейських країн. Крім того, стрічка увійшла до лонґ-аркуша премії Європейської кіноакадемії.
Цього року за право представляти Україну у категорії «міжнародний повнометражний фільм» змагалися три стрічки. Крім «Атлантиди», у національному відборі взяли участь документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик і «Мої думки тихі» Антоніо Лукича.
Нагадаємо також, що через пандемію Covid-19 оголошення номінантів і церемонія нагородження премії «Оскар» 2021-го відбудуться пізніше, ніж зазвичай. Номінантів оголосять 15 березня наступного року, а саму церемонію проведуть у квітні (вона мала відбутися 28 лютого). До конкурсу вперше допустили фільми, які не виходили в кінопрокат через пандемію, а були показані лише в Інтернеті. Стрічки можуть претендувати на участь у номінації «найкращий фільм», а також у всіх інших номінаціях. Зокрема, і в номінації «найкращий міжнародний фільм», де у відборі братиме участь й українська робота.
Як повідомляв «Міст», до відбору на «Оскар» допустили фільми, які не були в прокаті.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply