Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 19, 2022

У Варшаві провели кінофестиваль Ukraina!

Автор:

|

Грудень 01, 2021

|

Рубрика:

У Варшаві провели кінофестиваль Ukraina!
Відкриття фестивалю Ukraina!

У кінотеатрі Kinoteka у Варшаві відбувся шостий кінофестиваль Ukraina!, у рамках якого показали 54 фільми. Цьогорічний фестиваль відкрився фільмом Олега Сенцова «Носоріг». Він був особисто присутній на відкритті кінофестивалю. Під час його відкриття український кінорежисер подякував уряду Польщі та польським кіномитцям за те, що підтримували його у складні часи перебування у російській в’язниці. Він висловив сподівання, що ще не раз представить свої нові фільми на цьому кінофорумі.
Беата Бєронська-Лях, директорка фестивалю, наголосила, що Ukraina! динамічно розвивається і з кожним роком його географія розширюється. Цього році, крім Варшави, він завітає ще до дев’яти міст: Лодзі, Ґожува Велькопольського, Кракова, Ґданська, Бялостоку, Познані, Любліна та Кракова. А в жовтні він уже побував у Вроцлаві та Торуні. «Я все думаю, що фестиваль потрібно якось підтримувати, бо він уже настільки зміцнів, що люди вже не уявляють собі без нього культурного життя Варшави та Польщі загалом», — зазначила вона.
Андрій Дещиця, Посол України у Республіці Польща (РП), подякував організаторам фестивалю за те, що завдяки ньому пересічні поляки більше довідуються про Україну, її культуру та кіно. Гаслом цьогорічного фестивалю була «Присутність», яку можна розглядати у кількох аспектах. «Це виразна присутність української громади в РП, дедалі більше оцінюється присутність української культури на міжнародній арені та, нарешті, присутність, інтерпретована як зосередженість українських кінематографістів на уважному спостереженні за українським сьогоденням», — наголосили організатори Ukraina!
Закривала фестиваль стрічка «Погані дороги» Наталії Ворожбит, яка претендує від України на «Оскар-2022». За інформацією організаторів, цього року фестиваль вдалося розширити завдяки конкурсу на найкращий короткометражний фільм. З-поміж надісланих матеріалів відібрали 21 роботу, серед яких є художні та документальні стрічки, а також анімації авторів із Польщі й України.
Під час фестивалю також відбувалися цікаві розважальні заходи для дітей, дебати про українське кіно останніх 30 літ, виставка робіт одного з найцікавіших українських народних майстрів Івана Приходька, зустрічі з творцями кіно, вечірка у фестивальному клубі «Культуральна» тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply