Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У Торонто пройдуть Дні українського кіно

Автор:

|

Серпень 23, 2018

|

Рубрика:

У Торонто пройдуть Дні українського кіно

З 29 серпня у Торонто вже вдруге стартують Дні українського кіно, в рамках яких пройдуть канадські прем’єри спеціальної добірки українських фільмів, більшість із яких створена за підтримки Держкіно України. Покази відбудуться за участі авторів.
Відкриє програму містична драма «Брама» — стрічка створена у копродукції України та США. Фільм Володимира Тихого був уперше представлений у рамках Талліннського кінофестивалю «Темні ночі». Головна героїня «Брами» — старенька баба Пріся, котра з родиною живе у Чорнобильській зоні відчуження.
Драма «Коли падають дерева» — повнометражний дебют режисерки та сценаристки Марисі Никитюк, який вперше показали в рамках конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. Стрічка про українське село представляє історію п’ятирічної бунтівниці Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси й її коханого — молодого бандита Шрама.
Також у Торонто на глядачів чекає допрем’єрний показ військового детективу «Позивний «Бандерас» Зази Буадзе, відомого за фільмом «Червоний», який показували у програмі «Днів українського кіно» торік. За основу сценарію його нової стрічки взяті щоденники нацгвардійця та розповіді воїнів антитерористичної операції. Для вишколу та достовірної роботи всіх головних героїв на сім днів відправили на базу підготовки спецвійськ. Там актори разом із солдатами жили в казармі, пристрілювалися та засвоювали всі початкові навики, необхідні для бійця.
У програмі днів — один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі «Сторожова застава». Дебютний повнометражний фільм Юрія Ковальова розповість про пригоди школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє в минуле — на тисячу років назад. Масштабні зйомки проходили в Карпатах, гранітних кар’єрах і болотах Київської області. В Україні стрічка стала володарем Ґран-прі фестивалю кіно для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест».
Покажуть на фестивалі і «Рівень чорного» — експериментальну драму Валентина Васяновича, яку 2017 року Україна обрана національним кандидатом на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Стрічка про весільного фотографа, котрий переживає кризу середнього віку, була також відзначена премією FIPRESCI Одеського кінофестивалю та брала участь в основному конкурсі кінофестивалю у Коттбусі.
У Торонто також покажуть психологічну драму Марини Степанської «Стрімголов», світова прем’єра якої відбулася у рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах (Чехія). Стрічка досліджує стосунки молодої пари: в центрі сюжету опиняється «світовідчуття негероїв у героїчні часи» — у сучасному Києві після подій Майдану.
Також у рамках «Днів українського кіно» відбудеться ретроспективний показ стрічки «Лебедине озеро. Зона», яка свого часу стала першим українським фільмом показаним на Міжнародному кінофестивалі у Торонто. Фільм Юрія Іллєнка є екранізацією сценарію Сергія Параджанова і розповідає про кохання в’язня-втікача та жінки, яку він зустрічає біля монументу «Серп і молот». «Лебедине озеро» було відзначене премією міжнародної асоціації кінокритиків ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю.
Дні українського кіно у Торонто пройдуть з 29 серпня по 2 вересня у кінотеатрі «Карлтон». Організаторами заходу є Державна аґенція України з питань кіно, Посольство України в Канаді й Українське національне об’єднання (відділ Торонто).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply