Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У США вийшов документальний фільм про Донбас

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

У США вийшов документальний фільм про Донбас

У Нью-Йорку розпочався американський прокат документальної стрічки «Переломний момент: війна за демократію в Україні», знятої українським режисером Олесем Саніним і його оскароносним американським колегою Марком Джонатаном Гаррісом.
«Переломний момент» — це погляд на війну та революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Фільм охоплює період 2013-2016 рр. Серед головних героїв — дитячий театральний режисер Андрій Шараскін (позивний «Богема»), лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники революції на Майдані та війни на сході України.
«Українсько-американський фільм уже отримав схвальні рецензії провідних американських видань. The New York Times пише про «шалений фільм» і «хвилюючі сцени про надзвичайно хоробрих українських солдатів-добровольців». Інші ЗМІ підкреслюють актуальність українського досвіду для Америки після обрання президентом Дональда Трампа та російського впливу на інформаційний простір», — зазначають у Pronto Film.
Як пише The Village Voice, «фільм пропонує яскраву та наглядну документацію боротьби за демократію, що ще рік тому була б не настільки важливою для американської аудиторії, як сьогодні — коли ми й самі зіткнулися з кремлівським агітпропом і брехнею та нашими власними про-кремлівськими політиками».
Головне видання про кіно Hollywood Reporter закликало переглянути стрічку президента США: «Це, звісно, марна пропозиція, але президент Трамп справді має подивитися документальний фільм Марка Джонатана Гарріса й Олеся Саніна про протистояння в Україні».
Variety зазначає, що з перегляду виходиш «вражений і зворушений, із усвідомленням, що українці б’ються за себе, як вони робили століттями, але зараз вони також б’ються за всіх нас». Крім Нью-Йорку, фільм покажуть у кінотеатрах Чикаґо, Лос-Анджелеса й інших міст. Українська прем’єра фільму відбулася у лютому 2017-го, до річниці пам’яті «Небесної сотні», на провідних телеканалах країни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply