Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

У ролі декорацій

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

У ролі декорацій

Відбуваються зйомки фільму про Анну Герман. Але не ту, про яку ви могли б подумати, а про визначну польську співачку: «Анна Герман. Таємниця білого ангела». Режисер — Вальдемар Кшистек.

У Львові автори кінострічки відтворювали картини життя співачки в Польщі й Італії, використовували у кадрах львівські кам’яниці, пам’ятки архітектури, які не збе­рег­лися в Польщі. Знімали епізоди в Органному залі, на залізничному вокзалі, у будинку на вулиці Франка, 159.

За сценарієм, особняк на вулиці Франка, 159, головна героїня купує для своєї сім’ї. Але співачка ніколи не мешкала у Львові, приїжджала сюди лише з концертами в 1973 році. «Будинок на Франка, 159, сподобався нашим художникам з Польщі, — пояснив заступник директора кінострічки Андрій Гришай. У сцені задіяли 25 пересічних львів’ян. Акторам із масовки платили 100 грн за день роботи. «Відбирали чоловіків і жінок, дітей різного віку. Головне, щоб мали європейське обличчя, нефарбоване волосся без сучасних стрижок, не було татуювання чи пірсинґу», — зазначив режисер другого плану Анатолій Григор’єв.

За словами Андрія Гришая, Львів підходить для зйомок своєю унікальною архітектурою. Так, у костелі знімали епізод із життя співачки у Римі. А львівські церкви нагадують італійський стиль. Також кінозйомки відбувалися в готелі «Жорж». Там знімали епізод із життя Анни Герман у варшавському готелі.

Працівники кінокомпанії кажуть, що ще не зняли навіть половини фільму. Зйомки вже були в Криму, польських і російських містах, де колись жила співачка.

Як зазначив режисер фільму Вальдемар Кшистек, у десяти серіях покажуть історичну епоху становлення естради. Фільм показує, як Анна Герман боролася за життя, коли на піку слави потрапила в автокатастрофу. Певний час була прикута до лікарняного ліжка, лікарі не вірили, що виживе.

Загалом над фільмом у Львові працювало 80 осіб. Кажуть, проблем із зйомками не виникало, робота була злагодженою. Роль головної героїні Анни Герман зіграла польська акторка Іоанна Моро. Із-поміж усіх міст, де вже знімали фільм, місто Лева їй найбільше припало до душі. «Мені дуже сподобалося працювати у Львові, — каже Іоанна Моро. — Тут — гостинна атмосфера, гарні пам’ятки архітектури».

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply