Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

У пошуках українського серіалу

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

У пошуках українського серіалу
Учасники серіалу «Гвардія»

Актори серіалу «Гвардія»

Після того як набув чинності закон про обмеження російського контенту на українському телебаченні, глядачі сподівалися на появу українського продукту. Й оскільки основні заборони торкнулися серіалів, де ідеться про російських силовиків, то насамперед під заборону потрапили гостросюжетні фільми та детективи. Проте і нові мелодрами мають відтепер бути не російського виробництва.
Після успішного старту серіалів «Останній москаль» (телеканал «1 + 1») і «Гвардія» (теле-
канал «2 + 2») у боротьбу включився й телеканал ICTV. Зокрема на його замовлення компанія Film.ua розпочала зйомки серіалу «Володимирська, 15» про українську міліцію. За адресою Володимирська, 15 розташоване Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві. Серіал знімають за підтримки цього відомства. Він матиме щонайменше 32 серії з можливістю продовження.
Також телеканал анонсував вихід серіалу «Пес». Його прем’єра мала відбутися навесні цього року, але її перенесли на осінь. Олександр Богуцький, президент ICTV, розповів, що його телеканал, крім детективних серіалів, активніше пропонуватиме глядачам і комедії. «Ми — канал із почуттям гумору, і тому плануємо зайти на територію комедії. Це — практичний крок каналу у розширенні програмної концепції. У цьому жанрі будуть представлені концерти «Банди Дизель», а також чотири художні історії. Уже написані перші сценарії, і скоро ми розіб’ємо тарілки на старті перших зйомок», — сказав функціонер.
Як зазначив п. Богуцький, на час літнього міжсезоння на телеканалі збільшено тривалість
праймових інформаційних проектів власного виробництва. «Цього року ICTV є безсумнів-
ним лідером у збільшенні саме власного виробництва, і літо ми теж пройдемо із власним
телеконтентом, — прокоментував він. — Канал потужний у створенні інформаційних проектів, які формують весь наш прайм. У нас передбачається досить цікаве 24 серпня, однак про це канал оголосить трохи пізніше окремо. І, звісно, літо буде багате на кращі американські кінофільми та серіали».
Однак не всі телеканали прагнуть створювати щось нове і своє. Часто-густо вони вдаються до шахрайства. Наприклад, у телерадіокомпанії (ТРК) «Україна», яка належить олігарху
Ринату Ахметову, взяли в роботу російський телесеріал «Слід», «підрихтували» його, за
терли російську символіку в кадрах, замінили російські реєстраційні автомобільні номери на
українські, а рублі — на гривні і назвали все це «ФЕС» (Фактологічна експертна служба).
Однак Державна аґенція України з питань кіно викрила аферу і своїм наказом анулювала
прокатне посвідчення, видане ТРК «Україна», таким чином скасувавши державну реєстрацію на телевізійний серіал «ФЕС». «Таке рішення було прийнято на підставі мистецтвознавчої експертизи, яку провела експертна комісія з питань розповсюдження та демонстрування
фільмів при Держкіно. У результаті проведеної експертизи комісія дійшла висновку, що цей
серіал не можна вважати ориґінальним аудіовізуальним твором і він є ідентичним телесеріалу російського виробництва «Слід», — зазначили в прес-службі аґенції.
У Держкіно також повідомили, що розробили проект підзаконного акта, покликаного встановити чіткі критерії для визначення фільмів, вироблених фізичними або юридичними особами держави-аґресора, за максимально прозорою та зрозумілою бальною системою. У прес-службі також зазначили, що зі серпня минулого року Держкіно анулювало прокатні посвідчення майже 400 фільмів і серіалів російського виробництва.
Викрити аферу «України» допоміг Олександр Ткаченко, генеральний директор «1 + 1 медіа».
За словами п. Ткаченка, у серіалі «ФЕС» — «ті ж актори, котрі були в російському серіалі «Слід», відзняті в міжнародних костюмах, є якісь номери — не російські, а якихось інших країн». Він наголосив, що якщо Держкіно і далі буде видавати посвідчення на подібні серіали, то всі розмови про відродження українського кінематографа, у першу чергу серіалів, можуть бути поховані.
Нагадаємо, що 5 лютого ц. р. Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до
деяких законів щодо захисту інформаційного телерадіопростору України. Законом забороняється розповсюдження та публічне демонстрування фільмів, вироблених фізичними й юридичними особами Російської Федерації (РФ), а також фільмів, що пропаґують діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових або силових формувань РФ.

Євген Клен

До слова
Міністерство культури України підготувало список зі 117 російських артистів, котрі, на думку відомства, загрожують національній безпеці держави. Список уже передано у відповідні органи. Служба безпеки України проводить розслідування, після чого передасть матеріали в суд. Рішення суду стане підставою для включення російських артистів у цей список. У міністерстві обіцяють, що до 3 серпня ц. р. перелік заборонених в Україні російських акторів буде опублікований на їхньому сайті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply