Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

У пошуках гуцулів. Режисер перенесла дію фільму зі скандинавських гір у Карпати

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Київський режисер Вікторія Трофименко взимку планує розпочати зйомки своєї дебютної стрічки «Брати». «Герої мого фільму не помирають на зло один одному. Це — два брати, які все життя живуть високо в горах. У юності в них була одна жінка, вони мають одного сина, не знають, хто з них є його батько, — розповідає вона.

Це — екранізація роману шведського письменника Торґні Ліндґрена «Джмелиний мед». Книжку переклали 30 мовами, на батьківщині за нею створили оперу. «Мені ж до рук вона потрапила випадково — подруга хотіла викинути, коли робила ремонт», — пояснює пані Трофименко й зазначає, що перенесла дію фільму зі скандинавських гір у Карпати.

«Знімати почнемо в лютому поблизу Верховини на Івано-Франківщині. У головній ролі бачу російського музиканта й актора Петра Мамонова (на фото). Уже говорили з ним. Сказав, що сценарій сподобався, але зніматися не хоче. Тож зараз шукаємо справжнього гуцула по театрах Івано-Франківської області. Якщо не знайдемо потрібного харизматичного типажу, готова стати перед Мамоновим на коліна, аби вмовити», — щиро зізнається режисер.

Попередній бюджет фільму — 1,33 млн євро. Кошти має надати держава. «Уже є продюсери зі Швеції й Німеччини. Але я хочу, щоби фільм залишався повністю українським. Добре, що держава дасть гроші. Ішакше я мусила би дотримуватися умов іноземних партнерів», — зазначає авторка стрічки.

Нагадаємо, у вересні Держкіно провело конкурс cеред 113 проектів. 150 млн грн отримають сім документальних, 14 ігрових, п’ять анімаційних картин і 11 режисерських дебютів. Серед переможців — стрічка «Той же шлях» дебютантки Дар’ї Онищенко. Також нові фільми Кіри Муратової «Однокурсники. Кінопроби», «Діамантовий хрест» Сергія Маслобойщикова та «Креденс» Валентина Васяновича. «Давно хотів зробити стрічку про те, як ментально відрізняються люди в різних реґіонах», — говорить режисер Валентин Васянович. Його головний герой — обдарований віолончеліст, що також керує хором у музичній школі. Від пропозиції працювати у Відні він відмовляється та продає віолончель. З виторгу дає хабара судді, щоб забрати з притулку й усиновити свого учня-сироту. Через це свариться з родиною. Бюджет майбутньої картини — 900 тис. євро. Держава виділить половину. Решту режисер планує шукати в Польщі.

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply