Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У Північній Македонії відкрили українську програму

Автор:

|

Вересень 21, 2021

|

Рубрика:

У Північній Македонії відкрили українську програму
Українські фільми на MakeDox

Наталія Задорожнюк, послиня України в Республіці Північна Македонія, відкрила українську програму в рамках відомого міжнародного кінофестивалю документальних фільмів MakeDox. Унікальний захід, присвячений українському документальному кіно з метою популяризації українських традицій, культури та кінематографу в Північній Македонії ініціювали Посольство України в Скоп’є спільно з громадою українців ім. Лесі Українки за організації MakeDox-Creative Documentary Film Festival.
«Ми щасливі, що маємо дуже хороші результати розвитку українсько-македонських відносин — активний політичний діалог, збільшення економічної співпраці, посилення співпраці в сфері культури. І теперішня подія є цьому підтвердженням. Українська документалістика дуже швидко розвивається. Вперше в дружній нам країні представлена така кількість документальних фільмів з України. Ці фільми є одними з найкращих не лише в Україні, а й у світі. Впевнена, що під час презентації української документалістики, живого спілкування виникнуть нові цікаві ідеї щодо подальшого двосторонньої співпраці, реалізації нових спільних проектів. А, Посольство України, зі свого боку, максимально цьому сприятиме», — заявила дипломатка.
Українські режисерки Ганна Ярошевич, Зоя Лактіонова, Аліна Горлова, Оксана Карпович особисто взяли участь у фестивалі. «Ніщо ніколи не замінить живого спілкування, живого обміну думками й емоціями, особливо в наш складний ковідний час, коли всі сфери життя обмежені», — наголосила п. Задорожнюк.
У рамках української програми кінофестивалю відкрили також виставку українських художників і майстринь, які проживають у Північній Македонії (Сніжана Мельник, Мар’яна Велковська, Тетяна Урбанович).
Як повідомляв «Міст», у Північній Македонії показали фільми Довженка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply