Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У першій еротичній сцені в кіно знялася донька львів’янина

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

У першій еротичній сцені в кіно знялася донька львів’янина
Геді Кіслер у житті в ролі в стрічці «Екстаз»

У світовому прокаті 86 років тому з’явилася кінострічка чехословацького режисера Густава Махати «Екстаз». У ній 18-річна австрійська акторка Геді Кіслер, донька львівського банкіра, народжена у Відні, продемонструвала на екрані оголене тіло й імітувала оргазм. Задля цього під час зйомок режисер колов її англійською шпилькою.
Окремі сцени фільму знімали в околицях міста Хуст на Закарпатті, яке тоді входило до складу Чехо-Словаччини як автономна область Підкарпатська Русь. Шанувальники кіномистецтва захоплювалися вдалим використанням музичного супроводу та звукових ефектів у стрічці, прекрасно обраним тлом для зйомок та чудовою грою акторки, яка виконувала головну роль. Кінострічка здобула нагороду на Венеційському кінофестивалі.
Але консервативна частина суспільства, зокрема, представники Католицької церкви, різко засудила появу такого «вульгарного» фільму. Національний леґіон пристойності у США вважав «Екстаз» неприйнятним для демонстрації у кінотеатрах, і ця заборона діяла аж до початку 1940-х рр.
Під час прокату в різних країнах окремі обурені громадяни позивалися до суду через образу пристойності афішами фільму, на яких була зображена напівоголена головна героїня. «Власників і директорів деяких кінотеатрів звинуватили в поширенні «бруду та безсоромності». Один прокурор стверджував, що для підлітків такі світлини навряд чи є художніми. Захисник на це йому відповів, що в такому випадку треба заборонити молоді відвідувати музеї, оскільки зображені Тиціаном і Рубенсом жінки також можуть вразити неповнолітніх», — писала в травні 1933 року віденська газета Illustrierte Kronen Zeitung.
Критики стрічки вважали аморальним і сам сюжет, який розповідає про нещасливий шлюб молодої жінки, котра втікає від багатія-нелюба на батьківську ферму в горах, де зустрічає справжнє кохання. Та найбільший скандал викликали сцени купання у лісовому озері й епізод першої зустрічі головних героїв фільму — Адама й Єви. Упродовж майже десяти хвилин на екрані демонструвалося оголене тіло головної героїні. А в одній із наступних сцен виконавиця головної ролі імітувала оргазм. І хоча у кадрі були тільки обличчя актриси та зрідка її кисть, цього було достатньо для звинувачення в аморальності.
Геді Кіслер дуже переживала через неґативну реакцію батьків — її мати була відомою піаністкою з Будапешта, а батько, уродженець Львова, очолював банківську установу у Відні. «Після попереднього перегляду фільму акторка вимагала вирізати надто відверті кадри, але режисер переконував, що публіка повинна це побачити», — писала Illustrierte Kronen Zeitung.
На час виходу фільму в прокат Геді Кіслер уже була зарученою з мільйонером Фріцом Манделем, найбагатшим промисловцем Австрії, власником підприємств із виготовлення патронів, за якого невдовзі вийшла заміж. Він відреагував на появу відвертих кадрів у фільмі вкрай неґативно.
«Чоловік Геді Кіслер витратив багато грошей, щоб видалити фільм із прокату. На його прохання їй довелося відмовитися від будь-якої подальшої діяльності в кінематографі», — повідомляло тогочасне спеціалізоване видання Mein Film.
У розмові з журналістами Геді Кіслер часто згадувала про ті кілька тижнів, які провела на зйомках у Карпатських горах. «Упродовж двох тижнів ми знімали в Карпатах найкрасивіші сцени. Оскільки сонячна погода тут буває лише кілька годин, а вранці та ввечері все огортає густий туман, ми дорожили кожною хвилиною, щоб безперервно знімати», — розповідала акторка журналістам Mein Film.
1936 року актриса повторила в житті те, що зробила її героїня в «Екстазі»: втекла від чоловіка. Йдучи з дому, вона підсипала снодійного хатній робітниці й одягнула на себе всі коштовності, подаровані чоловіком. Наступного року вона добилася розлучення та розпочала кар’єру в США.
Найвідомішими голівудськими роботами акторки, тепер уже Геді Ламар, стали фільми «Алжир», «Леді в тропіках», «Тортилья-Флет» і «Небезпечний експеримент». Жінка виходила заміж ще п’ять разів і мала трьох дітей. Померла акторка 2000 року у Флориді, коли їй виповнилось 85.

Богдан Скаврон, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply