Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У Мюнхені відбулися Дні українського кіно

Автор:

|

Жовтень 30, 2019

|

Рубрика:

У Мюнхені відбулися Дні українського кіно

У трьох днів у мюнхенському Rio Filmpalast можна було переглянути п’ять фільмів українських режисерів. Відкрив фестиваль фільм «Гуцулка Ксеня», який репрезентували режисерка Олена Дем’яненко та виконавиця головної ролі Варвара Лущик.
Із великим інтересом публіка прийняла дебютну стрічку Нарімана Алієва «Додому / EVGE», яка наступного року позмагається за нагороду Американської кіноакадемії «Оскар». До програми показів увійшли й дві роботи для дитячої аудиторії — «Фокстер & Макс» і «Пекельна Хоругва або Козацьке Різдво». Ці стрічки презентували режисер Анатолій Матешко, сценарист Анастасія Матешко та продюсер Євген Дяченко. Завершились «Дні українського кіно» показом фільму «Дике поле».
«Українська кіноіндустрія стала важливим елементом європейського кіномистецтва, і участь наших фільмів у численних фестивалях є цьому доказом», — Юрій Ярмілко, наголосив генеральний консул України в Мюнхені.
Поділився враженнями і генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі. «Отримуєш велике задоволення від того, як на Заході сприймають українське кіно — зі захватом та більш щиро, ніж в Україні. Усі зазначили, наскільки виріс рівень нашого кінематографу за ці роки. Глядачі дякували і запропонували зробити фестиваль щорічним», — зазначив він.
Дарія Онищенко, режисерка та співорганізаторка дійства, зазначила, що цього року Дні українського кіно у Мюнхені знову зібрали повні зали. Вона додала, що на покази приходили не лише представники української діаспори, а й багато німецьких глядачів, що дає всі підстави пишатися українським кіно, яке вийшло на новий рівень.
Організаторами Днів українського кіно у Мюнхені виступили Molodist Kyiv International Film Festival за підтримки Держкіно України, Манана Палагашвілі у співпраці з режисером Дарією Онищенко та Генеральне консульство України в Мюнхені. Тижні України в Баварії триватимуть до кінця листопада ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply