Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Франції відновили могилу українського кіномитця

Автор:

|

Січень 03, 2022

|

Рубрика:

У Франції відновили могилу українського кіномитця
Табличка на могилі

У французькому місті Ніцца віднайшли та відновили могилу Ежена Деслава (Євгена Слабченка), українського кіномитця та дипломата. Про це під час нещодавньої віртуальної зустрічі «Ежен Деслав — кіномитець і дипломат: український почерк на мапі світу», організованої Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» і Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, розповіла Вікторія Гуленко, радниця посла України у Парижі та директорка українського інформаційного центру у Франції.
За її словами, могилу знайшли завдяки зусиллям Ірини Матяш, голови Наукового товариства культурної дипломатії та міжнародних відносин, а також української громади в Ніцці. Поховання відновили у серпні ц. р. До цього долучилося Посольство України у Франції та українське Міністерство закордонних справ (МЗС). «Оскільки для України є вкрай важливим відновлювати пам’ять видатних українських державних і культурних діячів, особливо тих, хто має зв’язки з Францією, Посольство України у Франції, а також МЗС без зволікань долучилися до проєкту упорядкування могили Деслава. Цей проєкт був непростим, він припав на пандемію і тривав кілька років. Зрештою, могилу Деслава було відкрили у 30-ту річницю відновлення незалежності України. Це сталося у присутності Вадима Омельченка, посла України у Франції, який із ініціаторами цього проєкту — Франко-українською асоціацією в Ніцці на чолі з її головою Іриною Подиряко — відкрили офіційно впорядковану могилу, на якій написано, що Ежен Деслав був саме українським кіномитцем», — розповіла п. Гуленко.
За її словами, дуже символічно, що це відбулося саме цього року, позаяк дуже важливо згадувати про українську спадщину, а також виокремлювати особистості, які доклали значних зусиль для досягнення української державності. «Однією з таких постатей, безумовно, є Ежен Деслав. Він жив на еміґрації, але ніколи не забував про своє коріння і завжди вважав себе українцем, завжди згадував про Україну і намагався заявити про Україну й українську культуру», — додала діячка.
Ежен Деслав (1899-1966) — французький та іспанський кінорежисер українського походження, активний діяч українського еміґрантського руху, засновник українського скаутського руху на Наддніпрянщині.
Як повідомляв «Міст», у Франції відкрилася виставка «Україна вишита».

About Author

Meest-Online