Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

У фільмі «Віддана» з’явиться Юрій Андрухович

Автор:

|

Січень 29, 2020

|

Рубрика:

У фільмі «Віддана» з’явиться Юрій Андрухович
Юрій Андрухович

Ті, хто стежив за етапами підготовки екранізації роману «Фелікс Австрія», знає, що одну з чоловічих ролей у стрічці «Віддана» отримав батько Софії, письменник, поет, перекладач, есеїст та рок-співак Юрій Андрухович. Він з’явиться серед гостей на дні народження Аделі.
«Я дуже радий, що роман Софії знаходить своє екранне втілення, і мені було цікаво прийняти пропозицію знятися у фільмі, — зазначив п. Юрій. — Роман «Фелікс Австрія» дуже кінематографічний, він «видимий»: текст прописаний до багатьох дуже зримих деталей. У центрі — вічна тема: любов і ненависть. А друга тема — це втрачений рай. Роман по-своєму є утопією — нам показують світ, яким він був у провінційному місті на околицях Австро-Угорської імперії, і зображують його, як завершений райський сад. У цьому раю відбувається катастрофа, і він зникає».
Роман «Фелікс Австрія» (2014) частково зобов’язаний своєю назвою Юрію Андрухович. У Кракові його донька Софія працювала над романом на творчій стипендії у гуртожитку «Фелікс». Дізнавшись про це, її батько вирішив, що це — знаковий збіг: Felix Austria! — частина довшої та відомої цитати-приказки: «Нехай воюють інші, а ти, щаслива Австріє, укладай шлюби».
«Фелікс Австрія» — другий роман Софії Андрухович, виданий 2014 року у «Видавництві Старого Лева». Авторка писала книжку впродовж року. За роман отримала кілька нагород: Спеціальну відзнаку Форуму видавців-2014, премію «Книга року Бі-Бі-Сі-2014», «ЛітАкцент року-2014», премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих-2015 і Visegrad Eastern Partnership Literary Award-2016.
2016-го твір переклали німецькою та видали в австрійському видавництві Residenz Verlag під назвою Der Papierjunge («Паперовий хлопчик»). Роман також видали й у Польщі.
Історична драма «Фелікс Австрія», яку створюють за мотивами однойменного роману Софії Андрухович, увійшла до п’ятірки фіналістів Міжнародного аудіовізуального тренінгу для повнометражних художніх фільмів. У липні 2019-го проєкт екранізації роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» взяв участь у пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply