Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

У Бразилії показали фільм режисера українського походження

Автор:

|

Червень 10, 2021

|

Рубрика:

У Бразилії показали фільм режисера українського походження
Гуто Пашко

У Бразилії відбувся віртуальний показ документального фільму «Зроблено в Україні — українці в Парані» Гуто Пашко, бразильського кінорежисера українського походження. Він був президентом Асоціації відео та кінематографії штату Парана, та директором бразильської Асоціації документального кіно, є віцепрезидентом Союзу аудіовізуальної індустрії штату Парана SIAPAR і власником студії та акторської агенції GP7 Cinema.
Гуто Пашко народився 27 травня 1976 року неподалік від м. Прудентополіс (штат Парана) в родині українських імміґрантів із Тернопільщини в четвертому поколінні. Він був найстаршим серед 11 дітей, яких виховували в українських традиціях. До 11 років навіть не розмовляв португальською, лише українською.
«Тож невипадково у своїй творчості як режисер Гуто Пашко звертався до свого національного коріння і зняв п’ять фільмів про українську діаспору в Бразилії (загалом він знімає серіали для телебачення Бразилії, художні фільми та документалістику). Так, першим, 20 років тому, він зняв документальний фільм Made In Ucrania — Os Ucranianos no Parana, що розповідав про життя української діаспори в штаті Парана, де найбільший осередок української діаспори в Бразилії, її проблеми, взаємини з Батьківщиною. Його головна мета — показати свою «малу Україну» в Бразилії, в штаті Парана, де виріс. Там і досі розмовляють українською говіркою кінця ХІХ ст., дотримуються українських традицій, святкують Великдень і Різдво, як в Україні, готують борщ і голубці», — повідомили в Посольстві України.
Гуто Пашко також намагається зробити внесок у збереження своєї «малої України» не лише як митець, а й як громадський і політичний активіст. Він балотувався в депутати на місцевих виборах від Народної соціалістичної партії й увійшов до муніципальної ради з питань культури міста Куритиба.
Така відданість українській культурі та громаді цілком закономірна для багатьох українців Бразилії, адже вони усвідомлюють себе не лише громадянами Бразилії, а й українцями. «Я — бразилець, але моя душа — українська», — запевняє п. Пашко, та підкріплює ці слова своєю щирою любов’ю до України та підтримкою української діаспори в Бразилії.
Як повідомляв «Міст», для жіночого хору у Бразилії зібрали вишиті сорочки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply